Investors: Tāpat kā neko uz ceļiem nemaina autoavārijas, arī Brum Brum idejas iespējamā nozagšana neko nemainīs

0 komentāri

”Tāpat kā autoavārijas uz Latvijas ceļiem nav mazinājušas traģiskās statistikas datus, tāpat arī gadījums, kad ”potenciālie investori” nozog jauniem uzņēmējiem ideju, Latvijā nekādi neietekmēs investīciju piesaistes procesu,” portālam Skaties.lv sacīja investoru biedrības Latvijas Biznesa eņģeļu tīkls valdes loceklis Juris Birznieks.

Jau vēstījām, ka jaunie uzņēmēji Brum Brum apgalvo – prezentācijas laikā līdzsvaru attīstošās bērnu rotaļlietas Brum Brum ”potenciālie investori” šo ideju noskata un rada paši savu, teju identisku produktu – Zum Zum.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

”Šādi gadījumi gan nepalīdz jaunajiem uzņēmējiem uzticēties investoriem,” portālam Skaties.lv uzsver kopā start-up darbošanās telpas TechHub Riga bijušais valdes priekšsēdētājs Andris K. Bērziņš, norādot, ka uzticēšanās ir viena no svarīgākajām lietām biznesā.

Pasaules praksē un, iespējams, arī Latvijā jau ir bijuši šādi gadījumi, kad cilvēki, kas uzdodas par investoriem, pēc tam paši izstrādā ļoti līdzīgu ideju vai produktu, atzīst A. K. Bērziņš. Viņš norāda, ka ”pasaulē tā gadās, taču tā nav norma”. Ja šāda prakse būtu izplatīta, tad investīciju piesaiste būtu ļoti apgrūtināta, jo uzņēmēji neuzticētos investoriem.

”Šis gadījums neietekmēs kopējo investīciju piesaistes procesu,” ir pārliecināts J. Birznieks, norādot, ka kopumā jaunie uzņēmēji ir gana atvērti, turklāt noslēpumainība nav galvenā veiksmes atslēga.

Latvijas Biznesa eņģeļu tīkls valdes loceklis Juris Birznieks:

Biznesa idejas veiksmes faktors ir nevis idejas publiskošanā vai slēpšanā, bet gan temps, kādā uzņēmēji šo ideju attīsta. Negribu attaisnot idejas zadzējus, taču viņiem arī vajadzēja noģist, ka šie investori nav nopietni.

Plaģiātisms, ja tāds ir bijis, no investoru puses ir ļoti nekorekts, uzsvēra J. Birznieks. Viņš gan norādīja, ka ne vienmēr idejas tiek apzināti zagtas. Viņš savā investora pieredzē ir novērojis gadījumus, kad dažādiem, nesaistītiem uzņēmējiem aptuveni tajā pašā laikā rodas visai līdzīgas idejas. Tālākais jau ir pašu uzņēmēju rokās – viena ideja var attīstīties un augt, bet cita – nomirt. Viss atkarīgs no tā, cik veiksmīgi tās tiek virzītas.

”Ja Brum Brum vadība ir spēcīga, tad viņi būs spējīgi pārspēt Zum Zum. Faktiski viņiem vajadzēja būt pirmajiem, kas savu projektu prezentē Kickstarter. Tagad, ja ir pārliecība, ka viņu ideja ir nozagta, ir nepieciešams publiskot šo investoru vārdus. Taču viņiem bija iespējas savu projektu attīstīt ātrāk, darboties ātrākā tempā,” sacīja J. Birznieks.

”Ja Brum Brum ir pierādījumi, ka viņiem ir savas īpašuma tiesības uz produktu un ka tās ir pārkāptas, viņiem ir visas iespējas tiesāties. Es arī dotos uz tiesu, ja man šķistu, ka man kāds ir nozadzis ideju,” saka A. K. Bērziņš.

”Pasaulē vajadzētu darboties tā – ja cilvēki zog un krāpjas, tad viņu reputācija cieš. Taču ne vienmēr tas tā notiek,” atzina bijušais TechHub Riga valdes priekšsēdētājs.

Jau ziņojām – jaunie uzņēmēji apgalvo, ka ”potenciālie investori” nozaguši viņu ideju

Brum Brum publicitātes foto:

Zum Zum reklāma KickStarter vietnē:

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?
Palīdzi savai ādai elpot! Četri likumi pareizai ādas attīrīšanai

Palīdzi savai ādai elpot! Četri likumi pareizai ādas attīrīšanai

Katru dienu mūsu āda ir pakļauta vides kaitīgajai ietekmei – gaisa un ūdens piesārņojumam, kā arī ultravioletajam starojumam. Pareiza un pilnvērtīga sejas attīrīšana ir pirmā palīdzība nogurušai ādai un svarīgs solis ādas veselības un jauneklīga izskata saglabāšanas virzienā.

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas