Latvijas hakeris Čalovskis tiesā atzinis savu vainu bīstama vīrusa izstrādē

0 komentāri

Latvijas hakeris Deniss Čalovskis piektdien tiesā atzinis savu vainu datorvīrusa izstrādē, kas visā pasaulē inficēja miljoniem datoru un radīja desmitiem miljonu ASV dolāru zaudējumu, ziņo pasaules mediji.

Tiesā viņš atzina, ka tika nolīgts palīdzēt Gozi vīrusa izstrādē. “Es zināju, ka tas, ko daru, ir pretlikumīgi,” viņš sacīja tiesā Manhetenā.

D. Čalovskis tika aizturēts Latvijā 2012. gada novembrī, un cietumā viņš pavadīja desmit mēnešus. Šā gada februārī viņš tika izdots ASV.

Patlaban D. Čalovskis ir vienojies ar prokuratūru atzīst savu vainu, ja viņš solās nepārsūdzēt sev piespriesto tiesas lēmumu, kurš, saskaņā ar vienošanos, nepārsniegšot divu gadu cietumsodu.

Gozi vīruss tika atklāts 2007. gadā, un tas lietotājiem zaga bankas kontu datus, paliekot nepamanīts.

Līdz brīdim, kad ASV 2013.gadā izvirzīja apsūdzības, ar to tika inficēti vairāk nekā miljons datoru visā pasaulē, tostarp 40 000 Savienotajās Valstīs. 160 no šiem datoriem piederēja ASV Nacionālās aeronautikas un kosmosa pārvaldei (NASA).

Par vīrusa radītāju tiek uzskatīts Krievijas pilsonis Ņikita Kuzmins, bet Rumānijas pilsonis Mihajs Jonuts Paunesku – par Gozi izplatītāju.  D. Čalovskis ir attīstījis Gozi kodu, kas palielināja vīrusa efektivitāti.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas