Krāpnieki izplatījuši paziņojumus par laimestu loterijā, kas veltīta Futbola čempionātam

0 komentāri
Krāpnieki izplatījuši paziņojumus par laimestu loterijā, kas veltīta Futbola čempionātam
FOTO: LETA

Kaspersky Lab ir konstatējis surogātpasta izplatīšanu, kas ir saistīts ar 2016. gada vasarā Francijā notiekošo Eiropas futbola čempionātu. Krāpnieki izplatīja viltotus paziņojumus par lielu naudas laimestu loterijā, kas ir veltīta gaidāmajām futbola sacensībām.

Vēstuļu saturs neizcēlās ar jauninājumiem: parasti tām bija pievienots pielikums ar informāciju, ka lietotāja e-pasta adrese, kas pēc nejaušības principa ir izvēlēta no miljoniem citu, ir uzvarējusi loterijā, un lūgumu nosūtīt personas datus, lai saņemtu laimestu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Iesaistoties sarakstē ar krāpniekiem, lietotājs riskē ne vien nesaņemt apsolīto naudu, bet arī zaudēt savus līdzekļus, jo pēc tam, visticamāk, viņu palūgs iemaksāt norādītajā kontā noteiktu summu, piemēram, it kā pārveduma komisijas maksu, nodokli vai maksu par konta atvēršanu bankā.

Šie izdevumi var šķist nenozīmīgi salīdzinājumā ar laimesta summu, taču, saņēmuši naudu, krāpnieki šādos gadījumos pārstāj sazināties.

Lai vēstules izskatītos pārliecinošāk, to noformēšanā autori bieži ir izmantojuši čempionāta oficiālo emblēmu un tā sponsoru logotipus. Turklāt uzbrucēji maina vēstules pamattekstu un atgriezeniskās saites e-pasta adreses.

”Lieli sporta pasākumi parasti piesaista surogātpasta izplatītāju uzmanību — viņi tos izmanto ne vien reklāmai, bet arī ļaunprogrammatūru izplatīšanai un personīgās informācijas zagšanai. Piemēram, pirms Pasaules kausa izcīņas Brazīlijā, kas notika 2014. gadā, tika konstatēts daudz lielapjoma sūtījumu, kas piedāvāja bezmaksas biļetes uz turnīru. Patīkamā pārsteiguma vietā gaidīja ļaunprogrammatūra, kas tika izmantota, lai bez lietotāja ziņas lejupielādētu un palaistu citas ļaundatnes. Esiet uzmanīgi un atcerieties, ka vēstules no nepazīstamiem sūtītājiem visdrīzāk ir surogātpasts,” atgādina Kaspersky Lab vecākā surogātpasta analītiķe Tatjana Ščerbakova.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?
Palīdzi savai ādai elpot! Četri likumi pareizai ādas attīrīšanai

Palīdzi savai ādai elpot! Četri likumi pareizai ādas attīrīšanai

Katru dienu mūsu āda ir pakļauta vides kaitīgajai ietekmei – gaisa un ūdens piesārņojumam, kā arī ultravioletajam starojumam. Pareiza un pilnvērtīga sejas attīrīšana ir pirmā palīdzība nogurušai ādai un svarīgs solis ādas veselības un jauneklīga izskata saglabāšanas virzienā.

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas