Kopš Ukrainas krīzes interneta portālos palielinājies agresīvo komentāru skaits

0 komentāri

Karš, policija un īpašības vārds ”slikts” – tie ir atslēgvārdi, kas pēdējā gada laikā visbiežāk parādījušies agresīvos komentāros Latvijas portālos. Pētnieki secinājuši, ka kopš Ukrainas krīzes sākuma agresivitātes indekss ir audzis.

Pie šāda secinājuma nonākuši pētnieki, kuri pirms četriem gadiem izstrādāja vietni sabiedrības noskaņojuma mērīšanai internetā, analizējot portālos publicētos komentārus. Izrādās, ka ik dienu Latvijas iedzīvotāji komentāros saraksta aptuveni 46 tūkstošus vārdu un šāds apjoms pielīdzināms 3 bakalaura vai 2 maģistra darbiem augstskolā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Visaktīvāk cilvēki komentārus raksta nedēļas vidū, turklāt darba laikā un ir pētījumi, kuri liecina, ka aktīvāko komentāru rakstītāju pēdas ved uz valsts iestādēm. Agresivitātes mērījumu rezultāti tiek publicēti ik dienu ir pieejami jebkuram. Nākotnē plānots šo rīku izvērst Baltijas mērogā.

”Faktiski jau kopš pagājušā gada sākuma – pirmās puses – diezgan lielu iespaidu uz tiem, par ko tiek un kā tiek runāts, atstāj notikumi Ukrainā. Tas ievērojami palielināja to vispārējo līmeni. Cilvēki daudz runā par karu, par dažādām ar karu saistītām lietām, par šaušanu, nogalināšanu, armiju,” stāsta sociālantropologs, pētījuma idejas autors Klāvs Sedlenieks.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas