Kibernoziegumi kļūst aizvien sarežģītāk atklājami

0 komentāri

Jūrmalā šodien sākusies augsta līmeņa starptautiska konference par kibernoziegumiem. Tās mērķis ir saskaņot izmeklēšanas metodes starp varas iestādēm Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīs un uzlabot sadarbību cīņā pret kibernoziegumiem. Globālās tendences liecina, ka kibernoziegumi kļūst arvien sarežģītāk atklājami, un tiem ir starptautiska daba, tādēļ, lai tos atklātu, valstīm jāsadarbojas pārnacionālā līmenī.

Kibernoziegumu skaits strauji pieaug ne tikai Latvijā, bet arī citās valstīs. Kā būtiskākie uzbrukumi internetā minami datorsistēmu uzlaušana, datu zādzības, autortiesību aizskaršana un bērnu seksuālā izmantošana. Tā kā šo noziegumu raksturs nepazīst valsts robežas, nepieciešama arvien ciešāka starptautiskā sadarbība.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Valsts policijas priekšnieks Ints Ķuzis

FOTO: LETA

FOTO: LETA

Vienā valstī notiek nozieguma izdarīšana, otrā valstī notiek naudas izņemšana, trešajā valstī notiek nozieguma pēdu slēpšana, starptautiskā sadarbība brīžiem ilgst varbūt mēnešiem, citreiz gadiem, bet pierādījumu iznīcināšana notiek pāris stundās, tas ir tas izaicinājums.

Kibernoziegumu konferences vadītājs, Eiropas policijas akadēmijas direktors nevēlas vērtēt katras valsts spējas apkarot šos noziegumus, taču neslēpj, ka atšķirības ir ievērojamas. Tādēļ jo īpaši svarīga ir speciālistu mācīšana.

Viens no apstākļiem, kas kavē kibernoziegumu novēršanu, ir atšķirīgais tiesiskais regulējums dažādās valstīs. Tādēļ svarīga ir ES operatīvā sadarbība arī ar trešajām valstīm.

Latvijā šogad konstatēti jau vairāk nekā 400 kibernoziegumi.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?
Septiņas grima uzklāšanas kļūdas. Nepieļauj tās!

Septiņas grima uzklāšanas kļūdas. Nepieļauj tās! 2

Grims ir mūsu maģiskais ierocis, lai izskatītos lieliski un izceltu skaisto vai nomaskētu problēmzonas. Tomēr reizēm mēs pārcenšamies vai, tieši otrādi, – izlaižam – svarīgus grima uzklāšanas soļus. Skaistuma eksperti apkopojuši izplatītākās kļūdas, no kurām tu pavisam noteikti vari izvairīties!

Janvāra saulainākais tests – erudīcijas spēle par Spāniju!

Janvāra saulainākais tests - erudīcijas spēle par Spāniju!

Vai tu zini, kurš leģendārs spāņu mākslinieks ir radījis ledenes ”Chupa Chups” logotipu un kurā Spānijas reģionā tiek ražoti smalki cigāri? Portāls Skaties.lv ar saviem draugiem no spāņu kultūras centra ”Seneca” ir sarūpējuši šā mēneša karstāko piedāvājumu – erudīcijas spēli par Spāniju! Atbildi uz divpadsmit sarežģītiem un ne tik sarežģītiem jautājumiem un atklāj daudz jauna par Spānijas kultūru, vēsturi un valodu!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas