Izvēlēti simts cilvēki, kas cīnīsies par iespēju dzīvot uz Marsa

3 komentāri

Projektam, kurā uz Marsu plānots nosūtīt 20 cilvēkus, noslēgusies nākamā pretendentu izvēlēšanās kārta. Lai arī konkursa noteikumi paredz, ka cilvēki nekad vairs neatgriezīsies uz Zemes, gribētāju joprojām ir daudz. Šobrīd cīņu turpina 100 pretendenti.

No 50 sievietēm un 50 vīriešiem, kuri iekļuvuši trešajā kārtā, vairums – 39 cilvēki – ir no ASV, 31 cilvēks ir no Eiropas, tāpat ir arī 16 Āzijas, septiņi Āfrikas un septiņi Okeānijas pārstāvji. No šobrīd atlasītā simtnieka nākamajā atlasē tiks izvēlēti 20 labākie un dzīvei uz Marsa piemērotākie cilvēki.
Pirmie četri no viņiem uz Marsu dosies jau pēc 10 gadiem – 2025. gadā, bet pēc tam ik pēc diviem gadiem viņiem pievienosies jauni biedri.

Tiek plānots, ka 2033. gadā uz Marsa jau dzīvos 20 cilvēki. Katram dalībniekam tur būs sava māja, kas iepriekš atvesta no Zemes, paši dalībnieki uz vietas audzēs pārtiku un kārtos saimnieciskās lietas, vienlaikus veicot arī pētniecību uz Marsa.

Plānots, ka neviens no viņiem pēc ierašanās uz Marsa – atpakaļ uz Zemi vairs nekad neatgriezīsies, jo vismaz šobrīd tas tehniski nav iespējams.

Viena no dalībniecēm, 24 gadus vecā astrofizikas doktorantūras studente no Birmingemas Lielbritānijā, ir viena no simtniekā iekļuvušajiem. Viņa atzīst, ka jau kopš bērnu dienām ir mīlējusi zinātni un kosmoss ir bijis viņas sapnis, kas tagad jau ir teju piepildījies. Tāpat viņa cer, ka, nokļūstot uz Marsa, viņa iekļūs vēsturē. Kāda cita britu kandidāte – 27 gadus vecā Klēra Vīdone – skaidro, ka pieteicās projektam, jo tā būtu neatsverama dzīves pieredze.

Savukārt Latvijas pārstāvis Pauls Irbiņš, kuram bija izdevies izturēt divas atlases, trešajā posmā nav iekļuvis, tādēļ no tālākās cīņas viņš ir izslēgts.

Skaties video un uzzini vairāk!

3 komentāri

TOP komentāri

 • ritvars
  0

  ritvars

  Kames varam izdzivot uz marsa janauskabeklis dat sejam kokus ar kosmus kuģi betas skan smiekligi :-) B-)

  16.11.2015 00:59

 • inta
  0

  inta

  Un ja ar veselibu problemas?mirsti nost? vai ari arsti tur bus?:)

  13.03.2015 14:02

 • nors
  0

  nors

  Ka tad vini tur parcietis ziemu?

  19.02.2015 12:47

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas