”Google” sāks diskusiju ciklu par ”tiesībām būt aizmirstiem”

0 komentāri

Tehnoloģiju kompānija ”Google” organizēs septiņas sabiedriskās apspriešanas dažādās Eiropas valstīs par ”tiesībām būt aizmirstiem”.

Eiropas Savienības (ES) Augstākās tiesas lēmums, kas tika pieņemts šā gada maijā, paredz, ka indivīdiem ir tiesības pieprasīt viņu datu izdzēšanu no ”Google” meklētāja, kas nodēvētas par “tiesībām būt aizmirstiem”. Datus iespējams izdzēst, ja meklētājā sniegtā informācija ir novecojusi vai neprecīza.

”Google” iebilst šim tiesas lēmumam. Tas esot rezultējies ar to, ka vairāk nekā 90 tūkstoši cilvēku lūdz izdzēst informāciju par viņiem.

Komentējot ”Google” soli veidot ”sabiedrisku diskusiju” par ”tiesībām būt aizmirstiem”, kāds anonīms privātuma eksperts medijam”BBC” norādījis, ka tas vairāk ir saistīts ar sabiedriskajām attiecībām nevis atklātu diskusiju.

Pirmā ”Google” diskusija notiks Madridē 9. septembrī, taču nākamās sešas notiks citās Eiropas valstu galvaspilsētās līdz 4. novembrim.

”Google” pārstāvji norāda, ka ekspertu tikšanās laikā notiks diskusija par ”personas tiesībām būt aizmirstai un sabiedrības tiesībām iegūt informāciju”.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas