Desmit gadu laikā 5G mobilie sakari būs ikdiena, prognozē eksperti

0 komentāri

Piektās paaudzes mobilie sakari, satelīts, kas uzrauga kuģu satiksmi, radari, kas novērš traģēdijas uz autoceļiem – jaunās tehnoloģijas izmainīs un uzlabos iedzīvotāju dzīvi jau tuvā nākotnē.

Vairākas reizes ātrāks mobilais internets; pirmais Latvijas satelīts; un automašīnas, kas atpazīst apkārtesošos satiksmes dalībniekus. Tas viss tuvā un jau pavisam tuvā nākotnē būs Latvijas iedzīvotāju ikdiena.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Par sakaru tehnoloģiju attīstības tendencēm šodien informēja Valsts akciju sabiedrības Elektroniskie sakari pārstāvji. Pašlaik jau ir sākta frekvenču joslu apzināšana 5G mobilo sakaru vajadzībām.

Foto

“Varam prognozēt, ka pēc gadiem septiņiem astoņiem jau varētu runāt arī par 5G tehnoloģijām. Bet attālumi šo sistēmu darbībai ir mazāki. Tā kā atšķirība ir tā, ka būs aizvien vairāk vajadzīgas stacijas, lai varētu, lai varētu šos sakarus nodrošināt,” norāda Elektronisko sakaru pārstāvis Māris Aleksandrovs.

Datu pārraides ātrums, izmantojot 5G mobilo internetu, būs viens gigabits sekundē un vairāk. Tas daudzkārt pārsniedz 4G tīkla ātrumu, un ir pielīdzināms jaudīgākajiem šī brīža optiskā interneta pieslēgumiem.

Sakaru sistēmu attīstība arvien veiksmīgāk ļauj novērst traģēdijas uz autoceļiem. Jau pašlaik jaunākās automašīnas ir aprīkotas ar radaru sistēmām, kas uztver tuvākās mašīnas, un ziņo, kad vajag bremzēt vai palielināt distanci.

Tāpat šonedēļ izdotas nepieciešamās radiofrekvenču atļaujas, lai šogad kosmosā beidzot nonāktu pirmais Latvijas satelīts Venta-1. Tas nonāks orbītā, izmantojot Indijas nesējraķeti. Plānots, ka tas notiks šī gada otrajā ceturksnī. Satelīta galvenais uzdevums būs jūras kuģu satiksmes uzraudzība un koordinēšana. Venta-1 riņķos ap Zemi aptuveni 600 kilometru augstumā pa orbītu, kas šķērso Latviju.

Video

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?
Septiņas grima uzklāšanas kļūdas. Nepieļauj tās!

Septiņas grima uzklāšanas kļūdas. Nepieļauj tās! 2

Grims ir mūsu maģiskais ierocis, lai izskatītos lieliski un izceltu skaisto vai nomaskētu problēmzonas. Tomēr reizēm mēs pārcenšamies vai, tieši otrādi, – izlaižam – svarīgus grima uzklāšanas soļus. Skaistuma eksperti apkopojuši izplatītākās kļūdas, no kurām tu pavisam noteikti vari izvairīties!

Janvāra saulainākais tests – erudīcijas spēle par Spāniju!

Janvāra saulainākais tests - erudīcijas spēle par Spāniju! 1

Vai tu zini, kurš leģendārs spāņu mākslinieks ir radījis ledenes ”Chupa Chups” logotipu un kurā Spānijas reģionā tiek ražoti smalki cigāri? Portāls Skaties.lv ar saviem draugiem no spāņu kultūras centra ”Seneca” ir sarūpējuši šā mēneša karstāko piedāvājumu – erudīcijas spēli par Spāniju! Atbildi uz divpadsmit sarežģītiem un ne tik sarežģītiem jautājumiem un atklāj daudz jauna par Spānijas kultūru, vēsturi un valodu!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas