Bērni bez vecāku ziņas internetā sazinās ar svešiniekiem un veic pirkumus

0 komentāri

Nekontrolētas bērnu darbības tīmeklī vecākiem Latvijā draud ar ievērojamas daļas finanšu un ierīcēs saglabāto svarīgo datu zaudējumu. Gandrīz desmitā daļa bērnu bez atļaujas ir izdzēsusi svarīgus datus no ierīcēm, kas pieder viņu vecākiem.

Turklāt vecāki var saņemt rēķinu par pirkumiem internetā, ko bērns ir veicis bez pieaugušo piekrišanas. Ar šādu situāciju pēdējā gada laikā ir saskārušies 4 % mammu un tētu Latvijā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Bērni saņem piekļuvi internetam pievienotām ierīcēm jau no triju gadu vecuma, un vecākiem ir jādomā, kā panākt savu atvašu drošību digitālajā vidē.

Kaspersky Lab pētījums liecina, ka vairāk nekā puse vecāku (52 %) pārdzīvo par arvien pieaugošo tiešsaistes apdraudējumu skaitu, ar ko var sastapties viņu bērni. Turklāt 55 % respondentu pauda bažas par to, ka bērniem internetā ir nekontrolēti pieejams nevēlams saturs, 41 % — ka viņi var sazināties ar nepazīstamām un aizdomīgām personām, un tikpat daudzi (40 %) — ka bērni internetā atklāj pārāk daudz personīgās informācijas par sevi.

Saskaņā ar Latvijas lietotāju aptauju aptuveni 15 % aptaujāto mammu un tētu pēdējā gada laikā ir saskārušies ar situāciju, kad viņu bērns internetā ir atradis nevēlamu saturu — materiālus, kas ir domāti tikai pieaugušajiem, kā arī saturu, kas iekļauj vardarbības ainas, vai citus materiālus, kas nav paredzēti bērniem.

Vēl vecāki Latvijā (7 %) raizējas par to, ka viņu bērni dažādās tīmekļa vietnēs var brīvi sazināties ar svešiniekiem. Šāda pazīšanās no virtuālās vides var pāriet uz realitāti, savukārt tas var izraisīt nopietnākas sekas un nepatikšanas, no kurām bērniem dažkārt mēdz būt grūti atgūties.

Kaspersky Lab ir izstrādājis sava mājas lietotājiem domātā risinājuma Kaspersky Total Security Multi-Device jauno versiju. Tajā ir ietverts pakalpojums Kaspersky Safe Kids, tāpēc jaunais izstrādājums ne vien aizsargā lietotāju konfidencialitāti un personisko informāciju, bet arī ļauj vecākiem reāllaika režīmā labāk kontrolēt bērnu darbību tīmeklī un viņu atrašanās vietu, nepieļaujot, ka bērni apmeklē nevēlamas mājaslapas, kā arī regulē, cik daudz laika bērni pavada, darbojoties ar digitālajām ierīcēm.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?
Septiņas grima uzklāšanas kļūdas. Nepieļauj tās!

Septiņas grima uzklāšanas kļūdas. Nepieļauj tās! 2

Grims ir mūsu maģiskais ierocis, lai izskatītos lieliski un izceltu skaisto vai nomaskētu problēmzonas. Tomēr reizēm mēs pārcenšamies vai, tieši otrādi, – izlaižam – svarīgus grima uzklāšanas soļus. Skaistuma eksperti apkopojuši izplatītākās kļūdas, no kurām tu pavisam noteikti vari izvairīties!

Janvāra saulainākais tests – erudīcijas spēle par Spāniju!

Janvāra saulainākais tests - erudīcijas spēle par Spāniju! 1

Vai tu zini, kurš leģendārs spāņu mākslinieks ir radījis ledenes ”Chupa Chups” logotipu un kurā Spānijas reģionā tiek ražoti smalki cigāri? Portāls Skaties.lv ar saviem draugiem no spāņu kultūras centra ”Seneca” ir sarūpējuši šā mēneša karstāko piedāvājumu – erudīcijas spēli par Spāniju! Atbildi uz divpadsmit sarežģītiem un ne tik sarežģītiem jautājumiem un atklāj daudz jauna par Spānijas kultūru, vēsturi un valodu!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas