Mēs izmantojam cookies. Tie mums palīdz Tevi atcerēties! Es saprotu Nesaprotu

Zinātne un tehnoloģijas

Uzzini, vai kāds spiego Tavā telefonā! Daži elementāri soļi, kā to noteikt!

Uzzini, vai kāds spiego Tavā telefonā! Daži elementāri soļi, kā to noteikt! 8

Tehnoloģijas kļūst arvien populārākas un advancētākas, un tajā pašā laikā pieaug riski privātuma draudiem. Viens no tiem – ļaunprāši var izmantot drošības ”caurumus”, lai piekļūtu Tavām privātajām sarakstēm un citām lietām, kas atrodamas Tavā viedtālrunī. Ja Tevi māc bažas, ka kāds ”šiverē” Tavā telefonā vai e-pastā, ir daži padomi, kā to noteikt.

Kā vasarā izskatīties mirdzošai un pievilcīgai? Gatavojies sauļošanās sezonai jau tagad!

Kā vasarā izskatīties mirdzošai un pievilcīgai? Gatavojies sauļošanās sezonai jau tagad!

Vasara nozīmē sauli, karstumu, košus tērpus un aizvien mazāk un mazāk laika, lai pagūtu parūpēties par to, lai šajā laikā mūsu izskats būtu tiešām veselīgs un pievilcīgs. Tā ir tiesa – vasarā mūsu āda saskaras ar ļoti daudziem izaicinājumiem: karsto sauli, sāļo jūras ūdeni un pilsētas piesārņojumu, tāpēc rūpes par ādu vasaras sezonā ir visnotaļ būtiskas.

Zināmi datordrošības testa uzvarētāji!

Zināmi datordrošības testa uzvarētāji!

Hei! Labas ziņas – ir noslēdzies datordrošības tests, un dažiem tās ir īpaši labas ziņas, jo ir noskaidroti arī uzvarētāji!  Paula K. ir laimējusi īpašo tastatūru, savukārt glītās datorpeles – Didzis S. un Kaspars L. Apsveicam!

Aptauja atklāj, ka 39% Latvijas iedzīvotāju labprāt vēlētos doties kosmosā

Aptauja atklāj, ka 39% Latvijas iedzīvotāju labprāt vēlētos doties kosmosā

Jau nākamajā gadā iecerēti pirmie tūrisma ceļojumi uz Mēnesi. Tāpat slavenais fiziķis un kosmologs profesors Stīvens Hokings nesen paziņoja, ka pametīs Zemi un ar Ričarda Brensona kosmosa kuģi dosies izplatījumā. Vai Latvijas iedzīvotāji vēlētos un vispār būtu gatavi šādam ceļojumam, pat pieļaujot, ka uz Zemes vairs neatgriezīsies?

“Čik, un gatavs!” Eksperimentā noskaidrots, kā tika uzlauzts Egona Reitera dators

"Čik, un gatavs!" Eksperimentā noskaidrots, kā tika uzlauzts Egona Reitera dators 1

22. martā pārsteigumu piedzīvoja ”Star FM” ētera personība Egons Reiters un viņa ”Facebook” konta sekotāji. Tur parādījās draudīgs paziņojums: ”Tavs konts ir uzlauzts!” — un pēc tam pievienojās arī jokaini kaķu video. Izrādījās, ka tas ir ”Star FM” radio kolēģu veikts eksperiments sadarbībā ar IT drošības ekspertiem no ”SQUALIO cloud consulting” un ”Microsoft Latvia”.

Ja ”iznieko” savu dzīvi soctīklos, tad vismaz dari to pareizi. Uzzini – kā!

Ja “iznieko” savu dzīvi soctīklos, tad vismaz dari to pareizi. Uzzini - kā!

Sociālie tīkli nu ir kļuvuši pa nebeidzamu zināšanu krātuvi un saziņas rīku, taču, pāri visam, tā ir un paliek laika tērēšana. Piemēram, tādi paplašinājumi kā Facebook Runner palīdz uzzināt, cik tieši laika Tu pavadi Facebook un citās ”laikzaglīgās” aktivitātēs. Pēc Facebook Runner vai tam līdzīga palīga lejuplādēšanas, visticamāk, lielākā daļa no mums varēs vien nokārt galvas nožēlā par iztērēto laiku, kuru varēja pavadīt daudz jēdzīgāk. Ko darīt?

“Tinderim” ir slepena versija, kurā pulcējas bagātnieki, slavenības un modeles

"Tinderim" ir slepena versija, kurā pulcējas bagātnieki, slavenības un modeles

Iepazīšanās aplikācijai “Tinder” izrādās ir slepena, elitāra versija, par kuras esamību pēdējās dienās kāri ziņo ārvalstu portāli, norādot arī skaudro patiesību – lielākajai daļai cilvēku šī versija tā arī paliks nepieejama. Proti, šajā “Tinder” variācijā gozējas tikai modeles, slavenības un bagātnieki, turklāt visi – ļoti izskatīgi.

“CS:GO” pasaules čempionātā sagaidāms Eiropas komandu duelis

"CS:GO" pasaules čempionātā sagaidāms Eiropas komandu duelis

Šovakar Polijā, Katovicē  noslēdzās pēdējā no divām pusfināla “Counter-Strike: Global Offensive” spēlēm, kurā noskaidrojās, ka finālā iekļūst gan no eiropiešiem sakomplektētā “FaZe Clan” komanda, gan turnīra galvenie favorīti dāņu “Astralis”.