Mēs izmantojam cookies. Tie mums palīdz Tevi atcerēties! Es saprotu Nesaprotu

Zinātne un tehnoloģijas

Eiropas Komisija soda “Facebook” ar 110 miljonu lielu soda naudu

Eiropas Komisija soda "Facebook" ar 110 miljonu lielu soda naudu 1

Sociālo tīklu gigantam “Facebook” būs jāmaksā 110 miljonu eiro soda nauda – to piesprieduši Eiropas Savienības konkurences regulatori. Viņu skatījumā, “Facebook” sniedzis maldinošu informāciju par tiešsaistes saziņas lietotnes “WhatsApp” iegādes detaļām.

Latvieši var! Pasaulē pirmais cilvēka lēciens no drona

Latvieši var! Pasaulē pirmais cilvēka lēciens no drona

Latvieši īstenojuši pasaulē pirmo cilvēka lidojumu ar dronu lielā augstumā un lēcienu no tā. 12. maijā “Aerones” radītais 28 motoru drons pacēlis izpletņlēcēju Ingu Augstkalnu 330 metru augstumā, no kurienes tika veikts plānots lēciens un piezemēšanās ar izpletni.

Latvijas iesācējuzņēmums ”Eventech” dosies misijā uz Mēnesi

Latvijas iesācējuzņēmums “Eventech” dosies misijā uz Mēnesi

Latvijas zinātnieku pētījumi vainagojušies panākumiem un novērtēti starptautiski – Latvijas iesācējuzņēmumam ”Eventech” uzticēts izstrādāt daļu no ”Luna-27” kosmosa kuģa nolaišanās sistēmas, pastāstīja investors un Komercializācijas reaktora vadītājs Nikolajs Adamovičs.

Jo tālāk, jo trakāk: hakeri no parastiem lietotājiem pāriet pie bankām un uzņēmumiem

Jo tālāk, jo trakāk: hakeri no parastiem lietotājiem pāriet pie bankām un uzņēmumiem

Par izspiedējvīrusu upuriem arvien biežāk kļūst nevis individuālie lietotāji, bet uzņēmumi un finanšu iestādes. Pašlaik ”Kaspersky Lab” speciālistiem ir zināmi vismaz astoņi kibergrupējumi, kas nodarbojas ar izspiešanas Trojas zirgu izstrādi, lai veiktu mērķuzbrukumus uzņēmumiem. Dažkārt pieprasītais izpirkums sasniedz pusmiljonu dolāru.

Izgudrota jauna aplikācija, kas ļaus tev redzēt citādi neredzamus viļņus

Izgudrota jauna aplikācija, kas ļaus tev redzēt citādi neredzamus viļņus

Doktorantūras students Luiss Hernans (Luis Hernan) radījis aplikāciju, kas ļauj noskanēt Wi-Fi signāla viļņus, pēc tam radot attēlus, kuros dažāda stipruma viļņi redzami dažādās krāsās. Tehnoloģiju mīļu aprindās šī aplikācija kļuvusi teju par sensāciju, un internetā parādās attēli, kuros redzams, kā Wi-Fi signāls seko ierīcei. Šo lietotni lejupielādēt var jebkurš.

“Google” turpmāk palīdzēs tiem, kas mēdz aizmirst, kur novietojuši savu auto

"Google" turpmāk palīdzēs tiem, kas mēdz aizmirst, kur novietojuši savu auto

Kuram šoferim kaut reizi dzīvē nav gadījusies situācija, ka steigā īsti neatceries, kurā šķērsieliņā vai kurā stāvvietas malā esi atstājis savu auto. Šādos gadījumos talkā tiek ņemta izdoma – gan zvans draugam, gan automašīnas attālināta atslēgšana cerībā, ka auto skaņas un gaismas signāli liks par spēkratam atgādināt par tā atrašanās vietu. Nupat “Google Maps” nākusi klajā ar jaunu iespēju aizmāršīgiem autovadītājiem – atcerēties, kur “autiņš” ir atstāts.