Ždanoka Beirūtā tikusies ar teroristu organizācijas Hezbollah politisko līderi

4 komentāri

Eiropas Parlamenta deputāte Tatjana Ždanoka šovasar jūlijā apmeklējusi Libānas galvaspilsētu Beirūtu, kur viņai notika saruna ar Libānas parlamenta Hezbollah frakcijas vadītāju Mohamedu Raadu, uzzinājis Skaties.lv darbinieks Urmass Kanāls. Kopā ar Ždanoku bijis Spānijas eirodeputāts Havjērs Kaūzo. Abi Libānā piestājuši atceļā no Sīrijas, kur tiem bija tikšanās ar šīs valsts diktatoru Bašaru Asadu.

Urmass Kanāls atgādina, ka no 1997.gada šiītu kustība Hezbollah, kuru pārstāv Ždanokas sarunu biedrs, ir ASV teroristu organizāciju sarakstā. Grupas garīgais līderis Hassans Nasrullahs vēl šā gada februārī piedraudēja ar atombumbu nogalināt 800 000 izraēliešu, ja Izraēlas valsts neaizvāks tankus no Libānas pierobežas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Arī Ždanokas darbavieta, Eiropas Parlaments, 2005. gadā ir izdevis rezolūciju, kur raksta, ka saskata tiešus pierādījumus Hezbollah teroristiskajai darbībai un uzliek par pienākumu valstu valdībām spert visus nepieciešamos soļus, lai teroristisko darbību ierobežotu. ANO ir pieņēmis vairākas rezolūcijas, aicinot Hezbollah atbruņot. Taču tas nekad nav izdevies, jo Hezbollah ir ietekmīgākais Libānas politiskais un militārais spēks. Tas Libānā izveidojis sazarotu kaujas bāzu, munīcijas noliktavu un treniņnometņu tīklu. Naudu un munīciju organizācija saņem no šiītu tautiešiem Irānā. Hezbollah ir garš slepkavniecisko darbu saraksts.

1983.gadā pašnāvnieks iebrauca ASV vēstniecībā Beirūtā. 63 mirušie. Pusgadu vēlāk divi militārie uzbrukumi amerikāņu un franču bāzēm. 241 un 58 bojāgājušie. 1984.gadā uzbrukums restorānam Spānijā pie ASV karabāzes. Astoņi mirušie. 1992.gadā ar Irānas specdienestu palīdzību Hezbollah izdodas uzmest bumbu Izraēlas vēstniecībai Argentīnā. 29 bojāgājušie. Pēc diviem gadiem turpat Buenosairesā teroristi nogalina 86 ebreju kopienas locekļus. Izraēlas teritoriju Hezbollah apšauda pastāvīgi. Tieši tāpat kā Irāna Hezbollah par savu mērķi izvirzījis ebreju ieslaucīšanu jūrā.

Hezbollah nav Krievijas teroristisko organizāciju sarakstā. Tā ir kļuvusi par krievu sabiedroto un plecu pie pleca ar Bašara Asada armiju ir galvenais atbalsts Sīrijas opozīcijas iznīcināšanai. Ždanoka, sazvanīta, minēja, ka viņa ir lidostā, Urmasu nevar sadzirdēt un nometa klausuli. Vēlāk to tā arī nepacēla. Portāls Israel Today raksta, ka kāds žurnālists Ždanokai Facebook lapā ir vaicājis skaidrojumu par šo tikšanos. Ždanoka ne tikai nav atbildējusi, bet arī izdzēsusi jautājumu.

Video

4 komentāri

TOP komentāri

 • ērce
  +5

  ērce

  Varbūt tagad, par "draudzēšanos" ar teroristiem, Ždanokai varētu liegt iebraukt Latvijā?

  17.09.2016 13:58

 • oomīte
  +3

  oomīte

  Šī būtne, nezinu kā šo saukt, konsultējās tātad viņas darbībā būs izmaiņas, teroristu organizācijas augstu amatpersonu tikšanās, viņa paliek bīstama...

  17.09.2016 20:04

 • Urmass
  +3

  Urmass

  Latvijā nevar, jo viņa ir LV pilsone, bet IZR un USA gan var

  17.09.2016 15:03

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas