VK: Ķekavas pašvaldībā nelikumīgi vai nelietderīgi iztērēti vairāk nekā 2 miljoni eiro

0 komentāri
VK: Ķekavas pašvaldībā nelikumīgi vai nelietderīgi iztērēti vairāk nekā 2 miljoni eiro
Foto: Freeimages.com

Valsts kontroles (VK) revidenti, pārbaudot Ķekavas novada pašvaldības rīcību ar finanšu līdzekļiem un mantu 2012. un 2013.gadā, konstatējuši, ka divu gadu laikā kopumā 73 535 eiro no budžeta līdzekļiem ir izlietoti nelikumīgi, un pastāv risks, ka vēl 1,47 miljoni eiro izlietoti nelietderīgi, informē VK pārstāve Ilva Liepiņa-Milzarāja.

VK norāda, ka Ķekavas pašvaldībā ir absolūts iekšējās kontroles trūkums un tajā nav izpratnes par to, kādai jābūt iekšējās kontroles videi. Pat tad, ja pašai pašvaldībai būtu interese pārbaudīt savu izdevumu atbilstību un pamatotību, attiecīgu atskaišu un dokumentu trūkums to liegtu izdarīt.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Pašvaldība nav nodrošinājusi labas pārvaldības principiem atbilstīgu pašas izveidoto institūciju – aģentūru un kapitālsabiedrību – pārvaldību. Ar tām nav noslēgti līgumi, kuros būtu noteikti veicamie uzdevumi un izpildes novērtēšanas kritēriji. Cenām, par kādām pašvaldība iegādājas pakalpojumus no šīm kapitālsabiedrībām, nav ekonomiska pamatojuma, norāda VK.

Pretēji aizliegumam slēgt līgumus par pakalpojumiem jautājumos, kuru risināšana ietilpst attiecīgās institūcijas amatpersonas vai darbinieka pienākumos, ir noslēgti līgumi ar juridisko ārpakalpojumu sniedzējiem par 57 000 eiro. Par šo pārkāpumu VK ir informējusi Ģenerālprokuratūru.

Pašvaldība dāsni apmaksājusi komandējumu izdevumus – 158 150 eiro apmērā. Rīkojumos un atskaitēs gan nav atrodams, kādu mērķu sasniegšanai un kādu uzdevumu īstenošanai amatpersonas un darbinieki devušies komandējumos. Piemēram, dalībai sporta festivālā uz Niluferu Turcijā ir nosūtīta pašvaldības Sabiedrisko attiecību un konsultatīvās atbalsta daļas vadītāja, pašvaldības policijas priekšnieks un divi pašvaldības domes deputāti. Atskaitē “ar vieglu roku” esot norādīts, ka notikusi tikšanās ar Niluferas pašvaldības un struktūrvienību vadītājiem un pārrunāti sadarbības jautājumi, taču nav ne vārda par to, kādi jautājumi pārrunāti un kā tas izmantojams pašvaldības darbā.

Kontroles trūkums spilgti izpaudies arī pašvaldības transportlīdzekļu izmantošanas uzraudzībā. Ceļazīmēs nav norādīti braucienu mērķi, darbiniekiem bez pamatojuma ļauts izmantot transportu braucieniem uz dzīvesvietām, degvielas patēriņa limiti nav noteikti vispār vai nav noteikti pamatoti. Tādējādi nav nodrošināta kontrole pār izdevumiem 968 458 eiro apmērā, norāda VK.

Revidenti nav pārliecināti arī par reprezentācijas izdevumu un ēdināšanas pakalpojumu izmaksu likumību un lietderību. Izdevumiem par 82 874 eiro nav atbilstīgu dokumentu, kas apliecinātu šo izdevumu saistību ar pārvaldes uzdevumu īstenošanu. Izlases veidā pārbaudot izdevumus Centrālajā administrācijā un sešās pašvaldības iestādēs, konstatēts, ka divu gadu laikā apēsti pārtikas produkti par gandrīz 38 500 eiro, pirkti ziedi par gandrīz 14 230 eiro, iegādāti reprezentācijas materiāli par aptuveni 3600 eiro, kā arī saņemti ēdināšanas pakalpojumi par aptuveni 21 300 eiro.

124 315 eiro Ķekavas pašvaldība ir izlietojusi novada nevalstisko organizāciju atbalstam. Šo lēmumu pieņemšana nav bijusi caurskatāma un pamatota, tādēļ nav pārliecības, ka novirzītie līdzekļi tiešām kalpojuši visas sabiedrības, nevis atsevišķu personu interesēs, piemēram, biedrībai “Ūdenssporta klubs Kambīze” piešķirts līdzfinansējums 2134 eiro, par ko nopirkts laivas motors.

Revīzijā konstatēto nepilnību novēršanai VK Ķekavas novada pašvaldībai ir sniegusi 13 ieteikumus.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?
Kā vasarā izskatīties mirdzošai un pievilcīgai? Gatavojies sauļošanās sezonai jau tagad!

Kā vasarā izskatīties mirdzošai un pievilcīgai? Gatavojies sauļošanās sezonai jau tagad!

Vasara nozīmē sauli, karstumu, košus tērpus un aizvien mazāk un mazāk laika, lai pagūtu parūpēties par to, lai šajā laikā mūsu izskats būtu tiešām veselīgs un pievilcīgs. Tā ir tiesa – vasarā mūsu āda saskaras ar ļoti daudziem izaicinājumiem: karsto sauli, sāļo jūras ūdeni un pilsētas piesārņojumu, tāpēc rūpes par ādu vasaras sezonā ir visnotaļ būtiskas.

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas