Vecumnieku novada iedzīvotāji kopā ar lietuviešiem svin pirmos Mēmeles svētkus

4 komentāri

Mēmele, Lietuvas teritorijā saukta Nemunēle, ir upe Lietuvā un Latvijā. Tās kopējais garums ir 191 kilometri, no kuriem lejastecē tā 76 kilometrus tek pa Latvijas–Lietuvas robežu. Pagājušajā nedēļas nogalē grupa entuziastu no Vecumnieku pagasta kopā ar saviem kaimiņiem no Lietuvas svinēja pirmos abu valstu kopīgās upes – Mēmeles – svētkus.

Mēmele ir viena no Latvijas straujākajām upēm – tādas straumes nav nevienai citai vasaras periodā braucamai Latvijas upei, vienīgi Salacas lejtecei. Mēmeles krastos arī daba ir skaista – upei pāri sliecas simtgadīgi ozoli un liepas, šeit vērojami arī dolomīta atsegumi.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

4 komentāri

TOP komentāri

 • jānis
  +3

  jānis

  Super pasākums. Malači, ir ko parādīt citiem.

  22.07.2015 15:58

 • Eleonora
  +3

  Eleonora

  Paldies Mēmeles svētku idejas autoriem Briču ģimenei. Pasakains pasākums un ļoti labs turpinājums tūrisma attīstības projektam pirms 10 gadiem. Lai veicās un tūristu pilna upe!

  22.07.2015 11:02

 • Laivotājs
  +1

  Laivotājs

  Pasākumu izbaudīju ik brīdi, jūtos atpūties un pārpildīts ar pozitīvām emocijām. Superīgs pasākums. Malači Briču ģimene. Prieks, ka arī privātie attīsta un bagātina novada dzīvi.
  Atkal Eleonora ar savu detomenes projektu. Visiem tā pat ir zināms, ka Mēmeles svētki nav nekāds projekta turpinājums - šie svētki ir jaunums, nav saistīti ar projektu. Tie ir Mēmeles cildināšanas svētki, kuru idejas autors ir Andželas vīrs.
  Vēlreiz, milzīgs paldies organizatoriem. Paldies par emocijām bagātiem pirmajiem Mēmeles - Nemunelis svētkiem. Uz tikšanos nākamgad.

  22.07.2015 22:00

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas