Vārkavas novadā stādīs publiskos dārzus

0 komentāri

Vārkavas novadā notiks divu saimes jeb publisko dārzu stādīšanas talkas. Dārzos tiks stādītas sarkanās lazdas, krūmmellenes, bezērķšķu cidonijas, ēdamie pīlādži. Vēlāk dabas veltes varēs ēst visi dārzu apmeklētāji.

To sadarbībā ar mācību iestādēm un vietējiem iedzīvotājiem organizē biedrība “Kulturys studeja “Speiga””.

”Saimes dārzu ideja Latvijā ir bijusi sastopama jau sen. Ja agrāk skolēni no skolas iedami našķējās ar ogām, riekstiem, āboliem, kas auga vairākus kilometrus garo taciņu un ceļu malās, tad tagad tādi augi tiek vienkopus stādīti saimes dārzos mācību iestāžu tuvumā,” teikts pašvaldības paziņojumā par gaidāmo talku

Saimes dārzi ir paredzēti ne tikai skolēniem, bet konkrētās vietas iedzīvotājiem kopumā, jo ne visiem ir pieejams savs augļu dārzs.

Otrdien, 7. oktobrī, talka notiks pie Vārkavas pamatskolas, bet trešdien, 8. oktobrī – pie Vārkavas vidusskolas.

Pērn pēc biedrības “Kulturys studeja “Speiga”” iniciatīvas tika ierīkoti divi saimes dārzi Daugavpils novadā – pie Špoģu vidusskolas Višķu pagastā un pie Tradīciju mājas Ambeļu pagastā. Šogad tiek turpināta šo dārzu papildināšana ar jauniem stādiem.

Saimes dārzu stādīšanas talkas līdz šim jau ir pulcējušas vairākus desmitus dalībnieku.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas