Valkā vairs nebūs banku

1 komentārs
Valkā vairs nebūs banku
Foto: LETA

Ar pirmdienu Valkā tiek slēgta vienīgā SEB bankas filiāle. Tas sagādā neērtības gan uzņēmējiem, gan pašvaldībai, bet visvairāk skars cienījama vecuma iedzīvotājus, kuri nelieto internetu un neuzticas bankomātiem.

Valkas iedzīvotāja Vija Sidorova atnākusi atvadīties no savām bijušajām kolēģēm. Kādreiz viņa pati strādāja SEB bankā, šajā pašā filiālē, kura tiek slēgta. Ar pirmdienu bankas Valkā vairs nebūs.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

”Ļoti žēl, protams, ka slēdz mums vienīgo banku. Vēlētos jau, lai vismaz viena būtu, bet tagad nebūs nevienas. Un it sevišķi grūti pensionāriem. Pensijas uz pastu, kas pārveda, kam mājā nesīs. Pazūd uzticība bankai, tā jāsaka,” tā Valkas iedzīvotāja Vija Sidorova.

Mūsdienās jau ir pierasts, ka katrā pilsētā ir pasts, skola, baznīca, banka… Vislielākas neērtības SEB filiāles slēgšana sagādās tiem, kas neprot veikt maksājumus internetā, un gados vecākiem cilvēkiem, kuri neprot apieties ar bankomātu.

Kamēr banka vēl ir vaļā, izmantojam iespēju pēdējo. Bet tā jau laikam vajadzēs visu darīt internetā, vienīgais, ka mamma to tik labi neprot darīt, līdz ar to būs jābrauc uz Valmieru. Visas bankas operācijas kārtot tur,” atzīst Valkas iedzīvotāja Karīna Viskuba

Netālu pāri robežai atrodas Igaunijas SEB bankas un citu banku filiāles. Tomēr veikt maksājumus Valgā Valkas iedzīvotāji negrasās, jo par tiem esot jāmaksā papildus.

Igaunijā Latvijas iedzīvotāji ir ārzemnieki, kas automātiski paaugstina riska slieksni un apgrūtina, piemēram, iespēju saņemt kredītu.

Vienīgās bankas slēgšana sagādā neērtības arī pašvaldībai.  ”Jau šobrīd sajūtam, ka mums ir jādomā, kādā veidā mēs operējam ar skaidru naudu, jo katras darba dienas beigās mums ir skaidra nauda. Tāpat katru darba dienu viņu ir nepieciešams vai nu izņemat no bankas, vai nu atpakaļ noguldīt,” Valkas novada domes priekšsēdētāja vietnieks, Viesturs Zariņš (Vienotība).

Par filiāles slēgšanu kļuva zināms decembrī, un Valkas novada dome uzreiz vērsās pie SEB bankas vadības ar lūgumu atstāt pilsētā vienīgo banku vismaz uz pusgadu.

Tomēr bankai ir savi argumenti to nedarīt. Gada laikā Valkas filiālēs apmeklētība samazinājās par 40%. Cilvēki arvien vairāk izmantojot bankomātus un internetu, bet kartes varot saņemt pa pastu. Pēc bankas datiem, 99% maksājumu tiek veikti caur internetu.

SEB bankas korporatīvās komunikācijas vadītājs Mārtiņš Panke: ”Tas, ka Valkā nebūs vairs pieejama bankas filiāle, tas nenozīmē, ka nav pieejami bankas pakalpojumi. Valkā turpinās strādāt mūsu iemaksu un izmaksu bankomāts, arī citi bankomāti. Tāpat tiek strādāts pie tā, lai Valkā būtu pieejams interneta bankas termināls. Un otrs, ko cilvēki arī arvien vairāk izmanto –  ir iespēja sazināties ar banku pa tālruni.

1 komentārs

TOP komentāri

  • likvidators
    0

    likvidators

    kapec valka nau likvidets VID,prokuratūra,policija? ja uzskata ka valkā nav cilvēku,un nevajag ne slimnīcu ne banku,tad augstāk minetas iestades arī valkā ne tik nevajag.ierosinu tās nekavējoties likvidēt.

    08.02.2015 23:15

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas