Uz Mārtiņdienas svinībām ar tvaika lokomotīvi

0 komentāri

Mārtiņi jeb Mārtiņdiena ir latviešu ziemas sagaidīšanas svētki – laukiem jābūt apartiem, ražai novāktai un ziemai gardumu krājumiem sarūpētiem. Ievērojot senču tradīcijas, Papardes stacijā Alūksnes novadā Mārtiņdienu atzīmējuši turpat 60 svinētāju no visas Latvijas. Par godu svētkiem, īpašā Mārtiņdienas reisā no Gulbenes stacijas devusies arī tvaika lokomotīve Ferdinands.

Cits aiz cita gan mazi, gan lieli ķekatnieki un Mārtiņdienas svinētāji, līdz ar Ferdinanda skaņajiem signāliem, kāpj mazbānīša vagonos. Tvaiku mutuļi, kas paceļas virs lokomotīves, ir zīme, ka Mārtiņdienas ieskaņas ceļojums teju tūlīt, tūlīt sāksies.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas