Ugunsgrēku, kurā sadega 100 tonnas siena, varētu būt izraisījusi neuzmanīga rīcība ar atklātu uguni

0 komentāri

Ugunsgrēka zemnieku saimniecībā Pārgaujas novada Raiskuma pagastā, kurā sadega 100 tonnas siena, iespējamais iemesls ir kāda sešus gadus veca puikas rotaļas ar sērkociņiem, pieļauj ugunsnelaimē cietušajā zemnieku saimniecībā.

“Viena stunda un siena šķūņa aptuveni ar 100 tonnām siena vairs nebija. Pateicoties brandmūrim un kaimiņiem, kas ar spaiņiem palīdzēja nest ūdeni un liet jumtu, lai uguns neizplatītos uz blakus esošo ēku, lopu kūti uguns neskāra,” pastāstīja saimnieks.

Nodegušais šķūnis un tajā esošais siens nav bijis apdrošināts. “Šodien biju taisījies iet pie apdrošinātājiem, bet nepaspēju,” stāsta saimnieks. Turpmāko zemnieku saimniecībā tās īpašnieks raksturoja šādi: “Būs smagi jāstrādā un līdz ziemai jāpaspēj sagatavot jauni siena krājumi. Tas, protams, prasīs papildu izdevumus.”

Ugunsgrēkā cietusī zemnieku saimniecība ir specializējusies uz piena lopkopību un ar darbiem galā tiek pašu spēkiem, nepiesaistot algotus strādniekus no malas.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Vidzemes reģiona brigādes Cēsu daļā informē, ka ugunsgrēka dzēšana joprojām turpinās un varētu beigties ap pusdienlaiku. Dzēšanas darbos ir iesaistīti seši cilvēki un divas specializētā autotransporta vienības.

Jau ziņots, ka vakar pēcpusdienā kādā saimniecībā Pārgaujas novada Raiskuma pagastā aizdedzies šķūnis 400 kvadrātmetru platībā, kurā deg 100 tonnas siena. Ugunsgrēku nav izdevies likvidēt līdz pat šim rītam.

Kā informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā, ugunsgrēks izcēlies neilgi pirms plkst.17.

No saimniecības ēkas evakuēti 15 buļļi.

Kopumā pagājušajā diennaktī reģistrēti 27 ugunsgrēki.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas