Ūdens līmenis Ogres lejtecē turpina palielināties

0 komentāri

Šorīt ūdens līmenis Ogres upē pie pilsētas centra turpina palielināties, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra mērījumi.

Šorīt plkst. 6 ūdenslīmenis pakāpās līdz 276 centimetriem virs Ogres novērojuma stacijas nulles līmeņa. Kopš vakardienas pēcpusdienas tas pakāpies par septiņiem centimetriem, jo vakar plkst. 18 tas bija pakāpies līdz 269 centimetriem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Tomēr joprojām ūdens līmenis ir virs palieņu applūšanas līmeņa, kas ir 200 centimetri.

Tiek prognozēts, ka Ogres lejtecē arī turpmāk saglabāsies sarežģīti ledus apstākļi, jo turpināsies vižņu sablīvēšanās upes posmā starp Ogres un Lielpēču novērojumu stacijām. Tas nozīmē, ka joprojām pastāv applūšanas risks.

Jau ziņots, ka ūdens līmeņa svārstības Ogres upē iedzīvotājus neapdraud, bet risks pieaugs pavasarī, paaugstinoties gaisa temperatūrai un strauji kūstot sniegam un ledum, apgalvoja pašvaldībā.

Kā informēja Ogres novada pašvaldības policijas priekšnieks Uģis Ulmanis, līdz iedzīvotāju apdzīvotām teritorijām ūdens līmenim jāceļas par 1,5 līdz 2 metriem. Plūdu laikā visapdraudētākā ir dārzkopības sabiedrības “Ogre” apdzīvotā teritorija un, ja ir lieli ledus krāvumi un augsts ūdens līmenis, arī teritorija Ogres upes lejtecē.

Jau ziņojām, ka Ogre pavasarī var gatavoties pamatīgiem plūdiem

Ogres upē līmenis šīs nedēļas sākumā par desmit centimetriem pārsniedzis kritisko atzīmi. Šobrīd plūdi gan nedraud, taču tie noteikti gaidāmi pavasarī. Tagad Ogrē izveidojies pamatīgs ledus sastrēgums, ko, visticamāk, nāksies spridzināt.

Lūk, kā pašlaik izskatās Ogrē, kur veidojas ledus sastrēgumi:

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas