Tērvetes novadā atdzimst latviešu aušanas tradīcijas

0 komentāri

Aušana ir viena no vecākajām mākslas nozarēm visā pasaulē, kas pazīstama jau kopš seniem laikiem. Arī latviešu tautas mākslas vēsturē audumi ieņem nozīmīgu vietu, tomēr mūsdienās reti kura saimniece vēl prot apieties ar stellēm. Tērvetes novada Augstkalnē aušanas tradīcijas joprojām ir dzīvas, turklāt godā tiek turēti arī tradicionālie Zemgales raksti.

Augstkalnes vidusskolas mājturības skolotāja Iveta Mitrevica pārzina visdažādākās tradicionālās rokdarbu tehnikas, taču īpašu vietu viņas darbu kolekcijā ieņem pašas darinātie audumi. Iveta atzīst, ka viņas ģimenē bijušas vairākas prasmīgas audējas, taču pati spēkus šajā jomā uzdrošinājusies izmēģināt pirms aptuveni 10 gadiem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas