Tērvetē aizvadīti novada svētki un sacensības “Atklāj Tērveti no jauna!”

0 komentāri

Nedēļas nogalē Tērvetes novada svētku ietvaros aizvadītas foto orientēšanās sacensības “Atklāj Tērveti no jauna!”.

Kā vēsta sacensību organizatori, arī šoreiz foto orientēšanās sacensības to dalībniekus aicināja apmeklēt desmit vietas Tērvetē – tās, kas jau sen zināmas, gan arī tās, kurām ikdienā īpaša uzmanība pievērsta netiek.

Pildot dažāda veida uzdevumus, aptuveni 50 jaunatklājējiem jeb 12 komandām bija iespēja apmeklēt Tērvetes Kalnamuižas evaņģēliski luterisko baznīcu, Pālenu dzimtas kapliču, rakstnieces Annas Brigaderes pieminekli un muzeja “Sprīdīši” apkārtni, dendrāriju, dzīvojamo māju “Labrenči”, 13. gadsimta koka pili, Svēto kalnu, grāfa Pālena medību pili, kā arī rehabilitācijas centru “Tērvete”.

Orientēšanās dalībnieki tika vērtēti pēc katrā kontrolpunktā iegūto punktu skaita, tādēļ tas, cik ātri vai vēlu komandas atgriezās, rezultātu neietekmēja. Tomēr pieminēšanas vērts ir komandas “Heiligenberg” laiks – viņi sacensību maršrutu pieveica 45 minūtēs. Organizatori plānoja, ka vidēji komandas maršrutu varētu iziet pusotrā stundā, tieši tāpēc šis laiks ir ievērības vērts.

Par dāvanām visiem sacensību dalībniekiem parūpējušies bija Tērvetes novada dome, akciju sabiedrība “Latvijas valsts meži”, zemnieku saimniecība “Rūķīšu tēja”, ES māja un Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā, kā arī Tūrisma attīstības valsts aģentūra.

Pirmo vietu sacensībās ieguva komanda ar nosaukumu “ĪZI”, otro – “Burbuļi”, bet trešo – “Ozoli”. Atzinības saņēma komandas “Heiligenberg”, “Panteras”, “Lote”, “Paribām”, “Cietie rieksti”, “Trīs laivā un suns”, “Lauķi”, “Genādiji” un “Zvērēni”.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas