Strenču pašvaldība izgāzusi gružus aizsargājamā joslā pie Gaujas

0 komentāri
Strenču pašvaldība izgāzusi gružus aizsargājamā joslā pie Gaujas
Foto: LETA

Strenču novada pašvaldība ūdensapgādes, kanalizācijas tīklu un ielu rekonstrukcijas laikā radušos būvniecības atkritumus uzglabā novada teritorijā, Gaujas upes aizsargjoslā un tās tuvumā, informēja Valsts vides dienesta sabiedrisko attiecību speciāliste Jūlija Ņikitina.

Strenču novada pašvaldība nav informējusi Valmieras reģionālo vides pārvaldi (Valmieras RVP) par būvniecības atkritumu apsaimniekošanas darbību veikšanu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Saskaņā ar spēkā esošo regulējumu vides aizsardzības prasības ir nosakāmas gan atkritumu uzglabāšanas laukuma ierīkošanai, gan pašām atkritumu apsaimniekošanas darbībām, piemēram, atkritumu uzglabāšanai, šķirošanai, pārkraušanai, pārvadāšanai u. tml. Šādas darbības saskaņojamas ar VVD un tām nepieciešamas atbilstošas atļaujas.

Valmieras reģionālā vides pārvalde vērtē Strenču novada domes rīcību kā pārkāpumu un lūgs pašvaldību sniegt paskaidrojumu par radušos situāciju, lai lemtu par lietas turpmāko virzību.

Savukārt Strenču pašvaldības izpilddirektors Jānis Pētersons atzina, ka atkritumi atrodas pagaidu vietnē. Tie gada laikā tiks pārstrādāti un izmantoti otrreiz. Viņaprāt, vienīgais, ko var pārmest, ir tas, ka tie vēl nav pārstrādāti. Pētersons uzskata, ka pārstrādāšanai, kā šobrīd izskatās, būs jāveido jauns iepirkums, jo pāri palikušo būvmateriālu otrreizējai realizēšanai šobrīd naudas nav.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?
Palīdzi savai ādai elpot! Četri likumi pareizai ādas attīrīšanai

Palīdzi savai ādai elpot! Četri likumi pareizai ādas attīrīšanai

Katru dienu mūsu āda ir pakļauta vides kaitīgajai ietekmei – gaisa un ūdens piesārņojumam, kā arī ultravioletajam starojumam. Pareiza un pilnvērtīga sejas attīrīšana ir pirmā palīdzība nogurušai ādai un svarīgs solis ādas veselības un jauneklīga izskata saglabāšanas virzienā.

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas