Īpaša sūdzību vietne par pārkāpumiem būvniecībā ieguvusi necerētu popularitāti

0 komentāri

Kopš Valsts kanceleja izveidojusi speciālu interneta vietni, kas paredzēta sūdzībām par būvniecības pārkāpumiem, iedzīvotāji aktīvi izmantojuši šo iespēju – dažu mēnešu laikā ir saņemti vairāk nekā 50 ziņojumi, turklāt lielākā daļa iedzīvotāju pausto bažu ir apstiprinājušās.

Gadījums, kad Pumpuru vidusskolā sabruka piekaramie griesti, atkal pievērsis sabiedrības uzmanību būvniecības kvalitātei, taču īpašā interneta vietne izveidota vairākus mēnešus pēc traģiskā notikuma Zolitūdē, kur, iegrūstot veikala ”Maxima” jumtam, dzīvību zaudēja 54 cilvēki, bet vēl daudzi tika smagi ievainoti.

Par iespējamiem pārkāpumiem būvniecībā jau pusgada garumā iedzīvotāji var ziņot Valsts kancelejas izveidotās interneta vietnes “mazinamslogu.gov.lv” sadaļā ”Ziņo par pārkāpumiem būvniecībā”. Uzreiz pēc tam, kad pavasarī Valsts kanceleja bija izteikusi aicinājumu iedzīvotājiem ziņot par, iespējams, nelikumīgu būvniecību, bija bažas, cik šie vērojumi būs konstruktīvi.

Šobrīd secināts, ka teju 90% iesniegumu ir pamatoti.

Piemēram, kāds iedzīvotājs nosūtījis sūdzību par ēku Rīgā, Klijānu ielā 2a, kas tiek izmantota kā dzīvojamā māja, lai gan pats ēkas statuss neatbilst šim mērķim. Māju veido divas ēkas, no kurām vienai ir viesnīcas statuss, otrai – rūpniecības ēkas statuss, taču abās dzīvo cilvēki.

Būvvalde konstatējusi, ka vienā no ēkām Klijānu ielā 2a savulaik nav bijusi nodota ekspluatācijā un joprojām tiek uzskatāma par būvobjektu. Teorētiski tajā var atrasties tikai ķiverē.

Būvvaldes speciālisti konstatējuši, ka ēkas rekonstrukcija veikta ar būtiskām atkāpēm no būvprojekta. Būvvalde pieņēmusi lēmumu, ka būvdarbi notikuši patvaļīgi un to sekas ir jānovērš.

Nav zināms, vai šim pārkāpumam tiktu pievērsta uzmanība, ja iedzīvotāji nebūtu sūdzējušies īpašajā interneta vietnē.

Laine Kučinska, Valsts kancelejas pārstāve:

Vislielākā pateicība jāsaka iedzīvotājiem, uzņēmējiem un ekspertiem, kuri saņēmušies, nevis burkšķējuši par šo virtuvē vai sarunās ar ģimenes locekļiem, bet ir uzrakstījuši valsts pārvaldei šajā vietnē, un devuši mums iespēju strādāt un šo problēmu risināt.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas