Saulcerītes Vieses mājas – nams, kur līgo īstenās tradīcijās jau 30 gadus

0 komentāri

Saimniekmāja Viešūra ezera krastā no svešām acīm labi noslēpusies – sēta atrodas tālu prom no lielajiem ceļiem un nokļūt te var tikai iešus. Divsimt gadu senā māja joprojām nav izjutusi mūsdienu dzīves pieskārienus – te nav ne elektrības, ne apkures. Šajā namā viesojās TV3 Ziņas – lai lustīgi nolīgotu īstenās Jāņu tradīcijās!

Pirmsākumos te, mājā ezera krastā, saimniekoja mednieks Rūska, bet vēlāk šī par sirdsvietu kļuvusi literātei Saulcerītei Viesei un viņas vīram Arnoldam.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

“Pirms vairāk nekā 30 gadiem S. Viese sāka šeit veidot Jāņu svinēšanas tradīciju. Mēs sākām ar četriem cilvēkiem, bet tagad esam izauguši līdz 100 un 200 cilvēkiem. Rakstniece bija cilvēks, kurai bija ļoti skaista vietas apziņa,” stāsta Iveta.

“Astoņos vakarā sākam svinēšanu, mēs sasaucam visus no malu malām. Tad nodziedam pāris dziesmiņas, un dodamies uzvilkt karogu un nodziedam himnu,” par Jāņu svinēšanu zina stāstīt Irbe, kas šajās mājās līgo svinējusi jau kopš mazotnes un citādāk pavadīta līgo nakts nemaz nav iedomājama.

Skaties foto un video, kā svin Madonas pusē īstenās latviešu tradīcijās!

 

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas