Salidojums Zaļeniekos iezīmē skolas 95 un muižas 240 gadu jubileju

0 komentāri

Jelgavas novada zaļā muiža ir apvīta gan ar vēsturiskām leģendām, gan ar nozīmīgiem vēstures notikumiem, kas ietekmējuši novada attīstību. Augusta izskaņā Zaļenieku komerciālā un amatniecības vidusskola tās absolventus un viesus pulcēja, lai aristokrātiski svinētu skolas 95 un Zaļās muižas 240 gadu jubileju.

Vēsturiski hercogs Ernsts Johans Bīrons Zaļo muižu cēlis kā medību pili, greznajos parkos un dārzos cerēdams uzņemt medību viesus. Lai uzburtu vēsturiskās ainas, salidojuma viesus sagaidīja gan mednieku barona Minhauzena stāsti, gan pils pavāru sagatavotās maltītes.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Kopš pagājušā gadsimta divdesmitajiem gadiem pils kalpo izglītības iestāžu vajadzībām – tagad pilī darbojas Zaļenieku profesionālā vidusskola. Svinot mācību iestādes 95. un Zaļās muižas 240. gadadienu, tās telpās atklāta vēsturiskā ekspozīcija, kurā apkopoti šo ēku arhīva materiāli un laikabiedru liecības.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas