Konstatēta noplūde Salaspils radioaktīvā ūdens tvertnē

0 komentāri

Vienā no Salaspils radioaktīvā ūdens tvertnēm konstatēta neliela noplūde, un tuvākajā apkārtnē ir palielinājies tritija daudzums, portālam Skaties.lv apstiprināja Bioloģijas fakultātes Mikrobioloģijas un biotehnoloģijas katedras vadītājs Indriķis Muižnieks.

Tiesa gan, vēl aizvien tritija līmenis ir desmit reizes zem pieļaujamās normas, norādīja I. Muižnieks, uzsverot, ka pašlaik satraukumam par nopietnu vides piesārņojumu nav pamata.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Patlaban radioaktīvā ūdens tvertne ir izpumpēta, un tas ir izdarīts, pateicoties Ministru kabineta šā gada oktobrī piešķirtajiem līdzekļiem – ārkārtas situācijas finansējumam.

”Ja tas nebūtu izdarīts, tad viela varētu izplatīties ārpus teritorijas, nokļūt ūdeņos un pārsniegt atļauto normu,” portālam Skaties.lv sacīja I. Muižnieks.

”Pateicoties šai aktivitātei, atbildīgie monitorētāji ir ”notvēruši” to lietu. Tagad noteikti sistēma kopumā ir jāpārbauda un jāuzlabo arī monitorings, piemēram, urbumus, pēc kuriem var konstatēt noplūdes,” sacīja zinātnieks.

Valdība oktobra beigās radioaktīvā ūdens tvertņu stāvokļa apzināšanai piešķīrusi finansējumu 119 tūkstošus eiro apjomā. Taču, vai atradīsies 5,45 miljoni eiro visa reaktora aizvākšanai un tādējādi arī potenciālās ekoloģiskās avārijas novēršanai, gulsies uz jaunā vides ministra pleciem. Reaktora darbinieki saka – to varēja izdarīt arī ātrāk, ja Vides ministrija jau iepriekš nebūtu nogulējusi pieteikšanos Eiropas Savienības fondu apguvei.

Finansējuma dēļ Salaspils kodolreaktora atliekas ir slikti uzglabātas; apdraud Rīgu un apkārtni

Bumba ar laika degli, kas apdraud Rīgu, un milzīgu teritoriju ap to! Tas ir mazākais, kā var raksturot Salaspils kodolreaktoru, zem kura lēnām rūsē konteineri ar radioaktīvu dzesēšanas šķidrumu. Vairāk lasi šeit!

Skaties arī video!

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas