Rēzeknes novadā piemin fotomākslinieku Jāni Gleizdu

0 komentāri

Fotogrāfijas mākslas Barontēvs – tā Jāni Gleizdu vēl joprojām dēvē viņa līdzcilvēki, draugi un ģimene. Lai sava novada kultūru un vēsturi godā turētu arī nākamās paaudzes, Rēzeknes novada Ilzeskalna pagasta Vecgailumos – fotogrāfa dzimto māju vietā – nupat ierīkota un atklāta Jāņa Gleizda piemiņas vieta.

Piemiņas pasākumā kopā pulcējās fotogrāfi no visas Latvijas, Rēzeknes novada pašvaldības pārstāvji, kā arī Jāņa Gleizda tuvinieki un ģimene. Rīga – Rēzekne – Rogovka – tās ir trīs vietas, kuras līdz pat pēdējām sava mūža dienām fotomākslinieks Jānis Gleizds dēvēja par savas sirds un dvēseles galvaspilsētām, akcentē viņa dzīvesbiedre Annele, kas vēl šodien atminas, kā aizsākās Latgalē iemūžināto fotogrāfiju ceļš līdz visiem sešiem pasaules kontinentiem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas