Rēzeknē ieskandina 11. Baroka mūzikas dienu festivālu

0 komentāri

Ritmiskums, mūzikas skaņu brīvība un izteiksmes dabiskums – šīs ir īpašības, kas raksturo 11. Baroka mūzikas dienu festivāla norisi Latgalē un Rīgā. Šoreiz festivāls veltīts čehu komponistu melodijām, un to, spēlējot pirms diviem gadsimtiem uzbūvētās oriģinālās āmuriņklavieres, ieskandināja pianiste Alena Henigova.

Lai arī 19. gadsimtā mūzikas instrumentus un skaņdarbus spēlēja mazās koncertzālēs, Baroka mūzikas dienu koncertprogramma jau divus gadus ir kuplinājusi arī pasākumu norisi Latgales vēstniecībā GORS. To atzinīgi vērtē arī festivāla apmeklētāji.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Koncertā jaunu elpu ieguva čehu komponista Jana Ladislava Duseka mūzika, kurai piemīt gan Čehijas nacionālās iezīmes, gan arī visas Eiropas 19. gadsimta klasicisma mūzikas tendences.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas