Raunas un Kauguru aprūpes centru iemītnieki un darbinieki pretojas iestāžu slēgšanai

0 komentāri

Labklājības ministrija pauž pārsteigumu par ažiotāžu, kas sacelta ap sociālās aprūpes centru Kauguri un Rauna slēgšanu. Šo iestāžu klientiem tiks nodrošināti daudz labāki sadzīves apstākļi un arī darbiniekiem tiks piedāvātas iespējas strādāt citur. Raunas iedzīvotāji tikmēr sākuši vākt parakstus pret pansionāta slēgšanu, ko plāno iesniegt Saeimā.

Lai gan Labklājības ministrija skaidro, ka lēmums par Kauguru un Raunas pansionāti slēgšanu bijis pieņemts sen un šo sociālās aprūpes centru vadībai un klientiem bijusi iespēja pie gaidāmajām izmaiņām pierast, šonedēļ Raunā redzētais liecina par pretējo.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Raunas pansionāts atrodas ļoti klusā vietā blakus Staburagam. Ēkas, kurās tas atrodas gan nepieder valstij, bet luterāņu draudzei. Valsts nevēlēšanās investēt svešā īpašumā arī ir viens no galvenajiem iemesliem, kāpēc iestādi plānots slēgt.

Tikmēr Kauguru sociālās aprūpes centra slēgšana tiek pamatota ar telpu neatbilstību klientu vajadzībām. Tam gan nepiekrīt iestādes vadītāja, kam tāpat kā Raunas pansionāta vadībai lēmums par slēgšanu bijis negaidīts.

Gan Kauguru gan Raunas sociālās aprūpes centru klientiem tiek nodrošināta iespēja pārcelties uz  citiem pansionātiem, tostarp svaigi renovēto aprūpes centra Rīga  filiāles  Ezerkrasti korpusu.

Tas būvēts par Eiropas naudu un atbilst visām prasībām. Tajā būs vieta 180 klientiem.

Raunas un Kauguru aprūpes centru vadība nešaubās par jauno telpu piemērotību klientiem, tomēr norāda, ka viņu vadītajās iestādēs cilvēki ir pieraduši viens pie otra, turklāt cilvēkiem ar attīstības traucējumiem un garīgām saslimšanām daudz piemērotāki ir maza izmēra pansionāti.

Labklājības ministrija gan atgādina par valsts mērķi no šāda tipa iestādēm pakāpeniski atteikties vispār.

Vienlaikus labklājības ministrija piedāvās 40 miljonu eiro tieši alternatīvo pakalpojumu attīstīšanai reģionos. Tas nozīmē, ka gan Kauguru, gan Raunas pansionātu telpās sociālos pakalpojumus varētu organizēt pašvaldība vai kāda nevalstiskā organizācija.

Raunas iedzīvotāji tikmēr sākuši vākt parakstus pret pansionāta slēgšanu. Tos plānots iesniegt Saeimā. Pēc novada vadības teiktā pēc iestādes likvidēšanas darbu zaudēs vairāk nekā 40 cilvēku, kas mazam novadam ir liels skaitlis. Protestu pret pansionāta likvidēšanu pauž arī Raunas jaunieši.

Tikmēr slēdzamo aprūpes centru iemītniekiem uz jaunām mājām jāpārceļas aprīļa beigās.

Visticamāk daudziem no viņiem tā būs ļoti smaga trauma.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?
Uz XII Jaunatnes dziesmu un deju svētkiem pulcēsies 40 000 Igaunijas jauniešu

Uz XII Jaunatnes dziesmu un deju svētkiem pulcēsies 40 000 Igaunijas jauniešu

Mēdz sacīt, ka latvieši ir liela dziedātāju tauta. Tomēr ar bagātīgām tradicionālo dziesmu un deju tradīcijām var lepoties arī mūsu ziemeļu kaimiņi igauņi. Līdzīgi kā Latvijā Igaunijā dziesmu un deju svētki norisinās ik pēc pieciem gadiem. Savukārt šovasar Tallinas lielākajās estrādēs jau 12. reizi noritēs arī Jaunatnes dziesmu un deju svētki, kas pulcēs tieši jaunākās paaudzes korus un deju kolektīvus no visas Igaunijas.

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas