PVD prasa izkaut veselās cūkas, ja nav ievērota biodrošība

0 komentāri

Pārtikas un Veterinārais dienests (PVD) liks nokaut cūkas, aizliedzot uzņēmējiem ar cūkkopību nodarboties turpmāko gadu, arī tādos gadījumos, kad mājas cūkas ir veselas, bet saimniecībā nav ievēroti biodrošības pasākumi, noskaidroja “LNT Ziņas”.

PVD noteikumi paredz, ka cūkas jāizkauj arī tiem cūkkopjiem, kuriem trūkst finanšu līdzekļu, lai ieviestu nepieciešamos pasākumus.

Šādos gadījumos saimnieki saņems no 25 līdz 115 eiro lielu kompensāciju, bet gaļu varēs paturēt pašu vajadzībām.

“Cūkas jātur iekšpusē, tām ir jānodrošina iežogojums, cilvēkiem, ejot uz novietni, ir jāmaina apģērbs, tāpat ir jānodrošina dezopaklājs, dezobarjeras, regulāra dezinfekcija, jāiznīcina grauzēji, kā arī jāievēro speciālas prasības barības uzglabāšanai un speciālas prasības mēslu uzglabāšanai,” stāstīja Māris Balodis, PVD ģenerāldirektors.

Āfrikas cūku mēra straujās izplatības dēļ, valdība lēmusi par ārkārtas situācijas zonas noteikšanu pilnīgi visā Latvijas pierobežā no Ziemeļvidzemes līdz Latgales dienvidaustrumiem gar visu Igaunijas, Krievijas un Baltkrievijas robežām. Tagad ārkārtas zonā plānots iekļaut 13 Vidzemes novadus.

Ārkārtas situācija otrdien izsludināta Rēzeknes, Ludzas, Alojas, Mazsalacas, Rūjienas, Naukšēnu, Valkas, Burtnieku, Kocēnu, Beverīnas, Strenču, Priekuļu, Raunas, Smiltenes, Apes, Alūksnes, Viļakas, Balvu, Rugāju, Baltinavas, Kārsavas, Preiļu un Riebiņu novadā.

Tas nozīmē, ka sākot no Valkas novada Ērģemes pagasta, kur atklāts pēdējais mājas cūkas saslimšanas gadījums ar bīstamo Āfrikas cūku mēri, PVD  tuvāko divu nedēļu laikā apsekos pilnīgi visas zemnieku saimniecības Valkas novadā un pēc tam pakāpeniski visā ārkārtas situācijas teritorijā. Īpašais statuss nosaka, ka pilnīgi visām saimniecībām bez izņēmuma kaut ar vienu cūku būs bezierunu biodrošības prasības.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?
Septiņas grima uzklāšanas kļūdas. Nepieļauj tās!

Septiņas grima uzklāšanas kļūdas. Nepieļauj tās! 2

Grims ir mūsu maģiskais ierocis, lai izskatītos lieliski un izceltu skaisto vai nomaskētu problēmzonas. Tomēr reizēm mēs pārcenšamies vai, tieši otrādi, – izlaižam – svarīgus grima uzklāšanas soļus. Skaistuma eksperti apkopojuši izplatītākās kļūdas, no kurām tu pavisam noteikti vari izvairīties!

Janvāra saulainākais tests – erudīcijas spēle par Spāniju!

Janvāra saulainākais tests - erudīcijas spēle par Spāniju!

Vai tu zini, kurš leģendārs spāņu mākslinieks ir radījis ledenes ”Chupa Chups” logotipu un kurā Spānijas reģionā tiek ražoti smalki cigāri? Portāls Skaties.lv ar saviem draugiem no spāņu kultūras centra ”Seneca” ir sarūpējuši šā mēneša karstāko piedāvājumu – erudīcijas spēli par Spāniju! Atbildi uz divpadsmit sarežģītiem un ne tik sarežģītiem jautājumiem un atklāj daudz jauna par Spānijas kultūru, vēsturi un valodu!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas