Priekuļu novada Kalāčos svin Eduarda Veidenbauma 148. dzimšanas dienu

0 komentāri

Pirms 148 gadiem oktobra sākumā Priekuļu novadā Veidenbaumu ģimenē piedzima zēns, kuram vecāki deva vārdu – Eduards. Viņam bija lemts kļūt par vienu no šobrīd lasītākajiem latviešu dzejniekiem, kura darbi joprojām ir ļoti aktuāli kā saturā, tā stilā. Pagājušajā nedēļā Veidenbauma memoriālajā muzejā Liepas pagasta ”Kalāčos” tika svinēta dzejnieka dzimšanas diena, kā arī paziņots šā gada Eduarda Veidenbauma literārās prēmijas laureāts.

Īsts filozofs nav pesimists, Bet dzīvi jautri bauda,” tā savulaik rakstīja dzejnieks un tulkotājs Eduards Veidenbaums, kurš piedzima 1867. gada 3. oktobrī Priekuļu pagasta ”Glāzniekos”. Kad Eduards bija piecus gadus vecs, ģimene pārcēlās uz ”Kalāču” mājām. Šeit dzejnieks nodzīvoja gandrīz visu savu mūžu, bet šobrīd ”Kalāčos” ierīkots Veidenbauma memoriālais muzejs.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas