Pierobežas pašvaldību vadītāji Latvijas mediju nepieejamībā vaino valdību

0 komentāri

Tev noteikti jāizlasa

Situācijā, ka ne visos Latvijas reģionos ir pieejami valsts mediji, vairums pašvaldību vadītāju pierobežā vaino valdību, bet paši risinājumus nepiedāvā, noskaidroja LNT Ziņas.

Sabiedrībā ažiotāžu radījusi LNT iepriekš veidota reportāža, kurā pierobežas iedzīvotāji atzīst, ka viņiem nemaz nav vajadzīgi Latvijas mediji – ne televīzija, ne radio, ne arī prese. Turpinot šā stāsta sērijas, LNT atkal devās uz pierobežu, lai uzzinātu pašvaldību vadītāju viedokli.

“Pirmkārt problēma ir, ka cilvēki slikti saprot latviešu valodu – pierobežas zonā tas tā ir jau vēsturiski. Daudzi šeit iebraukuši arī no Krievijas no Baltkrievijas padomju laikos, un viņi ne ļoti saprot latviešu valodu,” LNT atzina Krāslavas novada domes pārstāvis Juris Saksons.

Lielāko pierobežas pašvaldību vadītāji uzskata arī, ka “valsts par pierobežu vispār ir aizmirsusi”.

Daugavpils novada domes priekšsēdētājas vietnieks Arvīds Kucins:

Tas ir bēdīgi, un pašreiz tas ir ielaists, es domāju – tas ir neatgriezeniski. Nu ko mēs kā pašvaldības varam darīt? Mēs nevaram katrā mājā ielikt dekoderi, lai tagad visi skatītos latviešu kanālus. [..] Es nezinu, kā ir ar to ētera nodrošināšanu, jo pašā pierobežā pat mobilie telefoni uzreiz pārslēdzas uz Baltkrievijas zonu. Nu par ko tad mēs varam runāt?

“Šiem cilvēkiem ir izdevīgi skatīties, piemēram, Baltkrievijas un Krievijas televīziju, jo tie raida par brīvu – šeit nav vajadzīgi nekādi dekoderi,” atzīst arī Krāslavas novada domes pārstāvis Juris Saksons.

0 komentāri
Saliec Opus Pro Dziesmu puzli un pārbaudi, cik labi zini grupas balādes!

Saliec Opus Pro Dziesmu puzli un pārbaudi, cik labi zini grupas balādes! 1

Jaunais muzikālais šovs Mūsu labākās dziesmas un portāls Skaties.lv piedāvā tev piedalīties aizraujošā spēlē – Dziesmu puzlē! Tā ir aizraujoša spēle, kurā varēsi pārbaudīt, cik labi zini latviešu mūziku, un, ja veiksies, laimēt foršu balvu! Šoreiz tev jāatmin 3 grupas Opus Pro dziesmas. 

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas