Ozolnieku novada Vareļos godināti brīvības cīņās kritušie Latvijas kara skolas kadeti

0 komentāri

Latvijas Republikas proklamēšanas nedēļā ik gadu godinām kaujās kritušo Latvijas karavīru piemiņu. Viņus atceramies 11. novembrī – Lācplēša dienā, jo tieši šajā datumā 1919. gadā Latvijas Bruņotie spēki ar franču un britu kuģu artilērijas atbalstu Rīgā sakāva Pāvela Bermonta-Avalova komandēto Rietumkrievijas Brīvprātīgo armiju, gan arī citu nozīmīgu kauju gadskārtās. Latvijas Kara skolas vēsturē nozīmīgākā ir Vareļu kauja, kas norisinājās Ozolnieku novadā pie bijušajām Vareļu mājām.

Ozolnieku novadā valsts svētku nedēļā notika piemiņas pasākums tiem Latvijas Kara skolas kadetiem, kuri šeit 1919. gada novembrī, izlaužoties no aplenkuma, atdeva dzīvības kaujā pret bermontiešiem. Toreiz kritušo vienaudžu piemiņu ik gadu godina Nacionālās Aizsardzības akadēmijas 2. kursa kadeti, kuri pirms piemiņas pasākuma pie Vareļu pieminekļa pilnā uzkabē dodas pārgājienā pa to pašu maršrutu, kādu pirms gandrīz 100 gadiem veica Latvijas Kara skolas kadeti, lai ieņemtu dzelzceļu un izpostītu sliedes, tādējādi nogriežot bermontiešu atkāpšanās ceļu no Jelgavas uz Šauļiem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas