Olainē nosvinēta latviešu strēlnieku bataljonu dibināšanas simtgade

0 komentāri

Latviešu strēlnieku bataljonu simtgades atceres pasākums notika Olainē, tieši tajā vietā, kur Pirmā pasaules karā laikā norisinājās sīvas cīņas starp latviešu strēlniekiem un vācu un Krievijas armijas karavīriem. Pasākuma organizatori iedzīvotājiem bija sarūpējuši plašu programmu – aplūkot Pirmā pasaules kara ieročus, formas tērpus, kā arī vērot vēsturiskās kaujas epizodi, ko izspēlēja kara biedrības ”Latviešu karavīrs” dalībnieki.

Pasākumu rīkoja Olaines vēstures un mākslas muzejs sadarbībā ar kara biedrību ”Latviešu karavīrs”. Šāda veida pasākums rīkots apzināti, lai iedzīvotāji vairāk uzzinātu par latviešu strēlnieku ikdienu, Pirmā pasaules kara formas tērpiem un ieročiem. Skolēni, kas apmeklēja šo pasākumu, atzina, ka tagad par Latvijas vēsturi zina daudz vairāk.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas