Ogres upi vižņi “aizdambējuši” 7 kilometru garumā

0 komentāri

Ogres upē sasaluši vižņi un ledus piektdienas rītā ir septiņu kilometru garumā. Plūdu draudi Ogrē tagad ir samazinājušies un ūdens no lielas daļas applūdušās teritorijas ir atkāpies, no Ogres ziņo LNT 900 sekunžu žurnālists Kristaps Tālbergs.

Salīdzinot ar ceturtdienu, sasalušo vižņu garums ir samazinājies par trim kilometriem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Ūdens līmeņa celšanos Ogres upē izraisījusi straujā sniega kušana un ledus vižņi, kas veido sastrēgumus ne vien upes lejtecē, bet arī virs hidroelektrostacijas aizsprosta.

Jau ziņojām, ka ceturtdien kopumā Ogrē applūda 12 mājas, taču tās ir mazapdzīvotas, tāpēc vajadzības gadījumā evakuēt vajadzētu tikai trīs cilvēkus. Tikmēr neparasts skats vērojams pie Ogres hidroelektrostacijas aizsprosta – ūdens līmenis abpus dambim ir vienādā augstumā.

”Šobrīd situācija ir drusku citādāka nekā iepriekšējos gadus, jo tik liels ledus un sniega masas sablīvējums līdz šim nav veidojies. Iepriekš ir bijis apmēram 5 kilometru garumā upes lejtecē, bet šoreiz ir nācis klāt un “uz aci “varam noteikt, ka vismaz kādi 10 kilometri,” ceturtdien sacīja Ogres novada pašvaldības policijas priekšnieks, civilās aizsardzības koordinators Uģis Ulmani.

 

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas