Ogres iedzīvotāji joprojām dzīvo plūdu draudos; lietavu dēļ nobrucis upes krasts

0 komentāri

Ogres iedzīvotāji joprojām dzīvo plūdu draudos, turklāt no lietavām iebrucis Ogres upes un Līčupes upes krasts. Pašvaldībā lēš, ka plūdi varētu būt radījuši teju vai simts tūkstošu eiro lielus zaudējumus, no Ogres ziņo TV3 Ziņu žurnālists Jānis Zvērs.

[Ziņa papildināta ar video]

Piektdien Urgas upīte pēc plūdiem atgriezās savos krastos, tomēr iedzīvotāji arvien ir pamatīgi satraukti. Viņiem šķiet, ka teju kuru katru brīdi ūdens jau atkal pārpludinās namu pagrabus un sētas.

No lietavām nobrucis arī Ogres upes krasts, uz kura izvietots autoceļš. Ogres novada Mazozolu pagastā 20 metrus no kādas dzīvojamās mājas nogruvis Līčupes krasts. Turklāt plūdi nākamnedēļ var pārsteigt no jauna – to apstiprina sinoptiķi.

Nogruvums sniedzas līdz Jāņa Čakstes ielai, uz kuras ikdienā ir visai intensīva satiksme.

Jānis Zvērs, TV3 Ziņas:

Situācija nav dramatiska, un pašlaik satiksme šeit nav ierobežota. Tiesa gan, autovadītājiem ir jābrauc aptuveni 20 centimetrus tuvāk ceļa vidum, jo tajā ceļa pusē, kur nobrucis upes krasts, ir novilktas norobežojošās lentes un uzstādītas ceļa zīmes.

Kopumā situācija Ogrē, kas vēl pagājušās darba nedēļas beigās bija plūdu varā, ir normalizējusies. Pašlaik tiek aprēķināti dabas stihijas radītie zaudējumi. Naktī uz pirmdienu, 20. oktobri, daudzviet Latvijā ilgstoši un pamatīgi lija, radot bažas, ka plūdi varētu atgriezties, taču, vai tā notiks, rādīs laiks.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas