Ludzā godā tur tradīcijas un ar dziesmām svin Meteņus

0 komentāri

Ludzas novadpētniecības muzejs ar vērienu un latviešu tradīciju ievērošanu – rotaļām, dziesmām un pārģērbšanos – nosvinējis Meteņus.

Mūsu senči dzīvoja, pielāgojoties dabas cikliem, tāpēc visi iekšējie procesi, kas norisinājās dabā un pašā cilvēkā bija saskaņoti un harmoniski. Mūsdienu cilvēks savā ikdienas steigā aizmirsis, ka ir dabas sastāvdaļa, tāpēc to atcerēties palīdz latviešu tradīcijas rituālās dziesmās un dejās.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Folkloras kopa Isnauda pastāv jau vairāk nekā 10 gadu, un tās darbība ir vērsta uz latviešu tradīciju izzināšanu, saglabāšanu un nodošanu jaunākai paaudzei.

Viena no Meteņu īpatnībām – rituālo masku izmantošana, tāpēc svinību laikā varēja sastapt tādus latviešu tradicionālos tēlus kā Garā sieva un mazs vīriņš, Lāci – ļauno garu atbaidītāju, Kazu – gudrības un tikumības simbolu.

Skaties video!

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?
Palīdzi savai ādai elpot! Četri likumi pareizai ādas attīrīšanai

Palīdzi savai ādai elpot! Četri likumi pareizai ādas attīrīšanai

Katru dienu mūsu āda ir pakļauta vides kaitīgajai ietekmei – gaisa un ūdens piesārņojumam, kā arī ultravioletajam starojumam. Pareiza un pilnvērtīga sejas attīrīšana ir pirmā palīdzība nogurušai ādai un svarīgs solis ādas veselības un jauneklīga izskata saglabāšanas virzienā.

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas