Limbažus dēvē par Latvijas dzijas un aušanas galvaspilsētu

0 komentāri

Vai Limbaži varētu būt Latvijas dzijas un aušanas galvaspilsēta? Cik garš ir ceļš no vilnas līdz gatavai dzijai un tās nonākšanai stellēs. SIA Tīne ar to nodarbojas jau 100 gadus un varbūt tieši tāpēc Limbažu tautas lietišķās mākslas studija “Dzilna” savu 50 gadu jubileju nosvin ar vērienīgu izstādi, kurā ir apskatāmi ar rokām darināti audumi no paklājiem, dvieļiem un galdautiem, līdz pat godalgotu vietu ieguvušiem tautu tērpiem.

Vilnas dzija, augstvērtīgi vilnas un linu audumi, segas, pārklāji, pledi, lakati un vēl un vēl, jau simts gadus tas viss tiek ražots Limbažos, un neviens cits kā SIA Tīne darbinieki vislabāk zina, cik garš ir ceļš, kamēr pūkainā aitas vilna kļūst par skaistu segu, svārkiem vai adītām zeķēm.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas