Liepājas Universitātē tiek pie nanotehnoloģiju aparatūras

0 komentāri
Liepājas Universitātē tiek pie nanotehnoloģiju aparatūras
Foto: LETA

Šā gada jūnijā Liepājas Universitātes Dabas un inženierzinātņu fakultātē tiek uzstādīta jauna laboratorijas aparatūra nanotehnoloģijā – skanējošais tuneļmikroskops, kas ir vislielākās izšķirtspējas instruments, ar kuru var redzēt atsevišķus atomus.

Liepājas Universitātes pasniedzējs, inženierzinātņu doktors Armands Grickus apgalvo: “Sākot lietot skanējošo tuneļmikroskopu Liepājas Universitāte izvirzās jaunā ērā pētniecības jomā.”

Dabas un inženierzinātņu fakultāte lepojas ar vairākiem jauniem ieguvumiem – gan fizikas mācību laboratorijas aprīkojumu, gan ķīmijas laboratorijas iekārtu, kura jūlijā tiks uzstādīta fakultātes telpās. Armands Grickus paskaidro: “Līdz ar jaunā fizikas laboratorijas aprīkojuma uzstādīšanu ir nosegts viss fizikas kurss, kas ļauj ieviest problēmorientētas mācību metodes, kādas tiek realizētas galvenokārt ārzemēs. Pieredzi esam smēlušies no Darmštates Tehniskās Universitātes mehatronikas programmas, kas adaptēta mūsu likumdošanai.”

Dabas un inženierzinātņu fakultāte Liepājas Universitātē ir izveidota samērā nesen, bet savu nosaukumu ieguvusi tikai pagājušajā vasarā. Līdz tam Liepājā nekur nesagatavoja šāda līmeņa tehniskos speciālistus uzņēmumiem, bija kursi, bet ar to ir par maz. Kā uzsver zinātņu doktors Armands Grickus: “Industriālajā parkā Kapsēdes ielā Liepājā ir vismaz 33 uzņēmumi ar ārzemju kapitālu un visiem vajag zinošus speciālistus.”

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas