Liepājas Universitātē tiek pie nanotehnoloģiju aparatūras

0 komentāri

Šā gada jūnijā Liepājas Universitātes Dabas un inženierzinātņu fakultātē tiek uzstādīta jauna laboratorijas aparatūra nanotehnoloģijā – skanējošais tuneļmikroskops, kas ir vislielākās izšķirtspējas instruments, ar kuru var redzēt atsevišķus atomus.

Liepājas Universitātes pasniedzējs, inženierzinātņu doktors Armands Grickus apgalvo: “Sākot lietot skanējošo tuneļmikroskopu Liepājas Universitāte izvirzās jaunā ērā pētniecības jomā.”

Dabas un inženierzinātņu fakultāte lepojas ar vairākiem jauniem ieguvumiem – gan fizikas mācību laboratorijas aprīkojumu, gan ķīmijas laboratorijas iekārtu, kura jūlijā tiks uzstādīta fakultātes telpās. Armands Grickus paskaidro: “Līdz ar jaunā fizikas laboratorijas aprīkojuma uzstādīšanu ir nosegts viss fizikas kurss, kas ļauj ieviest problēmorientētas mācību metodes, kādas tiek realizētas galvenokārt ārzemēs. Pieredzi esam smēlušies no Darmštates Tehniskās Universitātes mehatronikas programmas, kas adaptēta mūsu likumdošanai.”

Dabas un inženierzinātņu fakultāte Liepājas Universitātē ir izveidota samērā nesen, bet savu nosaukumu ieguvusi tikai pagājušajā vasarā. Līdz tam Liepājā nekur nesagatavoja šāda līmeņa tehniskos speciālistus uzņēmumiem, bija kursi, bet ar to ir par maz. Kā uzsver zinātņu doktors Armands Grickus: “Industriālajā parkā Kapsēdes ielā Liepājā ir vismaz 33 uzņēmumi ar ārzemju kapitālu un visiem vajag zinošus speciālistus.”

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas