Lauki izmirst? Krāslavas novadā tuvāko gadu laikā likvidēs četras skolas

0 komentāri

Krāslavas novadā divu gadu laikā tiek plānots slēgt četras skolas. Iemesls – skolēnu skaita samazināšanās, vēsta reģionālais medijs Latgales Laiks.

Šogad no 1. augusta paredzēts slēgt Kalniešu pagasta Kalniešu pamatskolu, Skaistas pagasta Skaistas sākumskolu un Krāslavas grāfu Plāteru Poļu pamatskolu. Tiesa gan, Poļu pamatskolu varētu glābt Pasaules Poļu apvienība, jo pastāv iespēja, ka tā varētu piešķirt finansējumu.

Savukārt 2017. gadā no 1. augusta durvis uz visiem laikiem vērs ciet Kombuļu pagasta Sauleskalna sākumskola.

Iemesls skolu slēgšanai ir mazais skolēnu skaits. Proti, Sauleskalna sākumskolu šogad apmeklē vien 12 skolēni un 10 pirmsskolas vecuma bērni, tikmēr Skaistas pamatskolā ir vien 15 skolēni un 6 pirmsskolnieki, bet Poļu pamatskolā mācās 33 skolēni un to apmeklē 10 pirmsskolnieki. Savukārt Kalniešu pamatskolā mācās 39 skolēni un 3 pirmsskolas vecuma bērni, noskaidrojis Latgales Laiks.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas