Latvijas pašvaldības pretojas gaidāmajai novadu apvienošanai

1 komentārs

Latvijas novadu skaita samazināšanas plāns varētu izsaukt pašvaldību iebildumus. Piemēram, salīdzinoši nelielo Mērsraga un Rojas pašvaldību vadītāji neatbalsta savu novadu apvienošanu ar citiem, kā to piedāvā Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija.

Mērsraga domes vadītājs Lauris Karlsons akcentē, ka novadu apvienošanai nebūtu ekonomisko ieguvumu. Tas, viņaprāt, tikai samazinātu cilvēku tiesības lemt par savu zemi.

“Vienīgais, kas mainās – faktiski iedzīvotājiem tiek atņemta iespēja lemt par savu zemi. Tas ir pretrunā ar demokrātiju, tas ir pretrunā ar valsts attīstību. Nekādi ekonomiskie ieguvumi to nespēj atsvērt, turklāt šajā gadījumā to pat nav,” pauda L. Karlsons. Viņš akcentēja, ka “saražotā vērtība uz vienu iedzīvotāju Mērsragā ir lielākā visā apkārtnē. “Tad pasakiet, lūdzu, man – kam mums ir jāpievieno Mērsrags, lai mums būtu labāk?” vaicāja L. Karlsons.

Ieguvumus no pašvaldību apvienošanas nesaskata arī Rojas novada priekšsēdētāja Eva Kārkliņa. Viens no piedāvātajiem variantiem paredz divas reizes samazināt novadu skaitu, atstājot 49 novadus, kā arī saglabāt deviņas republikas nozīmes pilsētas. Otrs variants paredz izveidot 29 sadarbības teritorijas ap nacionālās un reģionālās nozīmes attīstības centriem.

Foto:

 

Skaties video un uzzini vairāk!

1 komentārs

TOP komentāri

  • ES
    0

    ES

    Vispirms analīze par iepriekšējo reformu-kas nepareizi, kādēļ,kas par to atbildīgs,kā atbild,un bez kaut kādām politiskām atbildībām, jo, piemēram,pārdevējam, ārstam,skolotājam par kļūdām nav politiskas atbildības,atbild ar savu karjeru un maku, un tad pamatoti pierādīt reformu nepieciešamību, Tagad viss atkal izskatās pēc ierēdņu darbošanas imitācijas, kas valstij var dārgi maksāt.

    27.09.2015 08:26

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas