Latvija – zeme ar 10 tūkstošiem stārķu

0 komentāri

Latviju var saukt par balto stārķu lielzemi, atzīst Māra Janaus, baltā stārķa monitoringa vadītāja. Latvijā mīt aptuveni desmit tūkstoši balto stārķu.

Balto stārķu speciāliste atzīst, ka šie putni ik gadu cenšas atgriezties tajā pašā vietā, ja iepriekš ligzdošana ir bijusi veiksmīga. Turklāt pārsvarā baltie stārķi grib atgriezties tajās vietās, kur tie izšķīlušies.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Pārsvarā, ja cilvēki nav palīdzējuši stārķiem ar ligzdu vīšanu, tie labprāt tās veido uz elektrības stabiem. Tiesa gan, ja cilvēks nav palīdzējis izveidot pamatni, uz staba veidotā ligzda var nebūt stabila.

Lai arī latviešu paruna vēsta, ka stārķi mājai nes svētību, gadās arī tādi cilvēki, kas uzskata, ka šo putnu mūsu zemē ir par daudz un ierosina tos pat izšaut, stāsta M. Jaunaus. Tiesa, liela daļa cilvēku stārķus ļoti mīl.

Balto stārķu ekspertes teikto par šiem putniem skaties video!

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas