Latgales iedzīvotāji: Aglonā svētkiem būs būt, neņemot vērā cūku mēra riskus

0 komentāri

Aglona bez katoļticīgo svētkiem augsutā nav iedomājama, un šos svētkus Āfrikas cūku mēra dēļ atcelt nedrīkst, ir pārliecināti LNT Ziņu aptaujātie vietējie iedzīvotāji, kā arī pašvaldības vadība.

Aglonā katoļticīgo svētku laikā vienuviet pulcējoties vairākiem desmitiem tūkstošu cilvēku, palielinās Āfrikas cūku mēra izplatības riski, intervijā LNT raidījumā “900 sekundes” atzina Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) ģenerāldirektors Māris Balodis.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Izņemot informācijas dalīšanu un informācijas plūsmas kontroli, citi ierobežojoši pasākumi Aglonā gaidāmo svētku laikā nav gaidāmi. Cūkām nāvējošo infekciju var pārnēsāt teju jebkas – automašīnas riepa vai kurpes. Līdz šim Aglonas novadā tika konstatēts viens Āfrikas cūku mēra gadījums, kad ar to inficējusies kāda mežacūka.

Ekrānšaviņš

Ekrānšaviņš

LNT Ziņu sastaptā iedzīvotāja:Tas [atcelt svētkus Aglonā – red.] nav iespējams. Varbūt tad, ja būtu cilvēku mēris, bet cūku dēļ… Cūkas laik likvidē, bet lai cilvēki gatavojas šiem svētkiem. Visi brauks, arī ārzemnieki…

 

Citi sastaptie iedzīvotāji norādījuši – cūkas viņiem esot bijušas, taču bailēs no mēra, tās tika nokautas un tagad to saimnieki “ēd kotletītes”.

”Skaties.lv” jau vēstīja, Dienvidlatgalē, kur lielā daļā pagastu noteikta karantīna saistībā ar Āfrikas cūku mēri, iedzīvotāji nereti neizprot biodrošības pasākumu nozīmi, dažkārt cūkas tiek slēptas, bet inficētā gaļa – pārvadāta, šādu situāciju reģionā novēroja LNT Ziņu žurnālists Aleksis Zoldners.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas