Latgalē vairāku gadu garumā apzagtas 40 baznīcas

0 komentāri

Vairāku gadu laikā vismaz 40 zādzībās no dažādu konfesiju dievnamiem tika nozagti vairāk par 140 reliģiska kulta priekšmetiem.

Nozagtos priekšmetus zagļi sūtīja tālāk uz nelegālo tirgu Eiropā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Balvu tiesa piektdien, 12. decembrī, turpinās skatīt krimināllietu par zādzībām no lūgšanu namiem Latgalē.

Krimināllietā apsūdzētas četras personas – bandas līderis, kurš ir Lietuvas pilsonis, un vēl trīs Latvijas pilsoņi. Šīm personām var draudēt cietums no diviem līdz desmit gadiem.

Izmeklēšanas laikā aptaujāti vairāk nekā 100 liecinieki, kā arī pārbaudītas vairāk nekā 60 personas, kuras varēja būt saistītas ar zādzībām. Tāpat arī veikta virkne citu izmeklēšanas darbību, kas palīdzēja nonākt uz pēdām galvenajai aizdomās turamajai personai – Lietuvas pilsonim. Viņš šobrīd atrodas apcietinājumā.

No kopumā 141 nozagtā priekšmeta atrasti vien desmit sakrālie priekšmetu.

Nozagtie sakrālie priekšmeti ir neatsverams zaudējums Latvijas kultūrvēsturiskajam mantojumam.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas