Ragaciema privātīpašumā turētais lācis pārvietots uz Rīgas zoodārzu

0 komentāri

Otrdien Engures novada Ragaciemā mierīgo ikdienas dzīvi pārtrauca vairāku policijas ekipāžu klātbūtne – tur, klātesot kārtībsargiem, Rīgas Zooloģiskā dārza ekspertiem  un Dabas aizsardzības pārvaldei, no ziemas guļas pamodināts privātīpašumā turēts lācis un pārvietots uz zoodārzu. Zvēra aizvešanu smagi pārdzīvo tā saimnieks, bet eksperti uzsver – tā bija labāk kā dzīvniekam, tā arī sabiedrībai.

Lāča mājvieta Ragaciemā šorīt bija pasludināta par bīstamu zonu – kamēr ķepaini midzināja un gatavoja pārvešanai, neviens nepiederošais nedrīkst zvēram tuvoties. Klāt netiek laists arī lāča saimnieks – bijušais zemessargs, boksa un svarcelšanas treneris Aivars Ritenieks jau vairākas stundas nervozi gaida, pat piedzīvojot nervu sabrukumu.

Lācis nebrīvē pavadījis 21 gadu. Bargais ir kādas cirka lācenes bērns, un cirks tolaik esot pieņēmis lēmumu dzīvnieku savā īpašumā nepaturēt. Tā zvērs nonācis bijušā zemessarga un svarcelšanas trenera Aivara Ritenieka īpašumā. Tā kā banka tagad ir atsavinājusi A. Riteniekam māju, bez mitekļa palicis arī lācis.

Pēdējos gados vietējie Ragaciema iedzīvotāji esot sūdzējušies, ka, viņuprāt, lācis apdraud viņu dzīvības. Tā kā lāča saimnieks nav izpildījis noteiktās prasības – izveidojis papildu nožogojumu – lāci lemts pārvietot.

Ilze Vēbere, TV3 Ziņas:

Notikuma vietā ieradusies Valsts policija, Dabas aizsardzības pārvaldes (DAP) pārstāvji, un drīzumā plāno ierasties arī Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) darbinieki. Pašlaik teritorija ir norobežota.

Lāča pārvietošanas operāciju apgrūtina tas, ka teritorija ir aizaugusi un ir jānodrošina speciālās tehnikas piekļuve pie zvēra. Situāciju apgrūtina arī tas, ka lācim šo gadu laikā nav veiktas veterinārās pārbaudes, tādēļ neesot skaidrs, kāds ir ķepaiņa veselības stāvoklis.

Lācis jāpārvieto tieši tagad, jo patlaban ir ziemas guļas laiks – lāča pārvietošana šajā periodā ir vieglāk paveicama nekā aktīvajā gada posmā.

Foto: Ilze Vēbere, TV3 Ziņas

Foto: Ilze Vēbere, TV3 Ziņas

Foto: Ilze Vēbere, TV3 Ziņas

Foto: Ilze Vēbere, TV3 Ziņas

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas