Kūlas ugunsgrēku skaits šogad pārspējis visus rekordus

0 komentāri

Kūlas ugunsgrēku skaits šogad pārspējis visus iepriekšējo gadu rekordus, turklāt šogad sausā zāle ar vērienu dedzināta vēl oktobra beigās, kad konstatēti simts šādi ugunsgrēki.

Kopumā Latvijā pērnās un šā gada sausās zāles ugunsgrēku dēļ izdegusi teritorija, kas pielīdzināma visam Mazsalacas pagastam.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Ugunsdzēsēji dzēsuši kūlas ugunsgrēkus vairāk nekā 4000 reižu. Tas ir divreiz vairāk nekā pērn.

Viktorija Gribuste, VUGD pārstāve:

Tā dedzināšana būtībā bija visā Latvijā, varbūt vairāk Vidzemes un Latgales pusē. Tāpat bija arī pavasara kūlas laikam raksturīgas platības – piemēram, lielākā degšanas platība bija Zilupes novadā, kur sausā zāle dega 10 hektāru platībā.

Visvairāk ugunsgrēku šogad glābēji dzēsuši Daugavpilī un tās novadā.

Kopumā šogad degusi gandrīz 7000 hektāru liela teritorija, kas ir trīs reizes vairāk nekā pērn. Salīdzinājumam – tikpat liela ir, piemēram, Mazsalacas pagasta platība.

Sausās zāles ugunsgrēku dēļ liesmas aprijušas arī 88 ēkas. Turklāt šogad reģistrēts arī rekordliels meža ugunsgrēku skaits.

Latvijas mežos fiksēti teju 700 meža ugunsgrēki un kopējā uguns skartā teritorija ir gandrīz 600 ha. Turklāt daļa no mežu ugunsgrēkiem saistīta ar pastiprinātām militārām mācībām Ukrainas notikumu kontekstā. Piemēram, oktobrī Ādažu militārajā poligonā izcēlušies seši ugunsgrēki un uguns skārusi aptuveni 6 hektāru lielu teritoriju.

Plašāk par šo tematu – skaties video!

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas