Kritiska situācija ir Latgales piensaimniekiem

0 komentāri

Pēdējā gada laikā piena lauksaimniekus satrauc nozares turpmākā attīstība. Krievijas embargo, piena kvotu atcelšana ir tieši ietekmējusi piena iepirkuma cenu. Saņemot vidēji 21 eiro centu/l Latgales piensaimnieki produkciju pārdod zem pašizmaksas. Fermeri lūdz risinājumu no zemkopības ministrijas, bet ministrs vien nosaka- tas ir tirgus, ko regulē ekonomiskie procesi. Turklāt būtisks faktors lauksaimniecības nozarē ir arī izglītoti speciālisti.

Darba vizītē Latgalē zemkopības ministrs Jānis Dūklavs tikās ar satrauktiem lauksaimniekiem un reģionu uzņēmējiem, lai pārrunātu situāciju piena tirgū. Notikumi pēdējā gada laikā ir būtiski ietekmējuši nozares attīstību- Krievijas embargo, kad tiek pārtraukts aptuveni puse saražotā piena eksports, kā arī piena kvotu atcelšana.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas