Kontrolētā dedzināšana Gaujas Nacionālajā parkā vietējos iedzīvotājos rada neizpratni

0 komentāri

Kontrolētā meža dedzināšana Gaujas Nacionālajā parkā (GNP), kas esot pamatota zinātniski, vietējos iedzīvotājos radījusi neizpratni. Dabas aizsardzības pārvalde (DAP) atzinusi neprofesionalitāti sabiedrības informēšanā, tāpēc trešdien rīkos pirmo diskusiju ar iedzīvotājiem.

Eksperti norāda – dedzinot mežu, tiktu radīta daudzveidīgāka vide – mirusi un degusi koksne kļūtu par mājvietu daudzām kukaiņu sugām, kas savukārt kā barība pievilinātu putnus. Tā tas dabā noticis gadu tūkstošiem, kad notikuši ugunsgrēki mežos, tā dodot iespēju bagātināt vidi. Dedzināšanu plānots veikt divos 1,5 un 1,3 hektāru laukumos, kas izvēlēti kā visvieglāk kontrolējamās teritorijas. Turklāt paši koki nodedzināti netiks.

Tas, vai dedzināšana notiks, atkarīgs gan no iedzīvotāju pretestības, gan no laika apstākļiem, jo nepieciešams vairākas dienas ilgs sausums, kas izkaltē mežu, un arī bezvējš. Iedzīvotāji pret šo ieceri savākuši astoņus simtus parakstu.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas