Kontrolētā dedzināšana Gaujas Nacionālajā parkā vietējos iedzīvotājos rada neizpratni

0 komentāri

Kontrolētā meža dedzināšana Gaujas Nacionālajā parkā (GNP), kas esot pamatota zinātniski, vietējos iedzīvotājos radījusi neizpratni. Dabas aizsardzības pārvalde (DAP) atzinusi neprofesionalitāti sabiedrības informēšanā, tāpēc trešdien rīkos pirmo diskusiju ar iedzīvotājiem.

Eksperti norāda – dedzinot mežu, tiktu radīta daudzveidīgāka vide – mirusi un degusi koksne kļūtu par mājvietu daudzām kukaiņu sugām, kas savukārt kā barība pievilinātu putnus. Tā tas dabā noticis gadu tūkstošiem, kad notikuši ugunsgrēki mežos, tā dodot iespēju bagātināt vidi. Dedzināšanu plānots veikt divos 1,5 un 1,3 hektāru laukumos, kas izvēlēti kā visvieglāk kontrolējamās teritorijas. Turklāt paši koki nodedzināti netiks.

Tas, vai dedzināšana notiks, atkarīgs gan no iedzīvotāju pretestības, gan no laika apstākļiem, jo nepieciešams vairākas dienas ilgs sausums, kas izkaltē mežu, un arī bezvējš. Iedzīvotāji pret šo ieceri savākuši astoņus simtus parakstu.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?
Palīdzi savai ādai elpot! Četri likumi pareizai ādas attīrīšanai

Palīdzi savai ādai elpot! Četri likumi pareizai ādas attīrīšanai

Katru dienu mūsu āda ir pakļauta vides kaitīgajai ietekmei – gaisa un ūdens piesārņojumam, kā arī ultravioletajam starojumam. Pareiza un pilnvērtīga sejas attīrīšana ir pirmā palīdzība nogurušai ādai un svarīgs solis ādas veselības un jauneklīga izskata saglabāšanas virzienā.

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas