Kārļa Skalbes muzejs “Saulrieti” stāsta par rakstnieka dzīvi un daiļradi

0 komentāri

Vecpiebalgas novads ir muzejiem bagātākā lauku pašvaldība Latvijā. Kopš 2006. gada šeit darbojas Piebalgas muzeju apvienība ”Orisāre”, kurā apvienojušies četri memoriālie muzeji, katrs no tiem ar savu īpašu auru un stāstiem, atspoguļojot novada bagātīgo kultūrvēstures mantojumu. Viens no ”Orisāres” muzejiem atrodas ”Saulrietu” mājās, piedāvājot iepazīt ievērojamā latviešu literāta Kārļa Skalbes dzīvi un daiļradi.

Kārļa Skalbes memoriālais muzejs ”Saulrieti” iekārtots viņa paša celtajā vasaras mājā, taču turpat netālu atrodas arī rakstnieka dzimtās mājas ”Incēni”. ”Saulrietos” ir īpaša aura, no mājas otrā stāva – augstākās vietas Vecpiebalgā – paveras gleznains skats uz Alaukstu, kur rakstnieks meklējis atpūtu un smēlies iedvesmu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas