Jūrmalā dzimst jauna tradīcija – jauniešu teātra festivāls

0 komentāri

Raiņa un Aspazijas jubilejas gada ietvaros Jūrmalā nupat norisinājās jauniešu teātra festivāls – konkurss “Rainis un Aspazija Tev”. Tā laikā deviņi jauniešu teātra kolektīvi no visas Latvijas Jūrmalā izrādīja teātra iestudējumus. Latvijas jauniešu teātra festivāls Jūrmalā norisinājās pirmo reizi un radās par godu Raiņa un Aspazijas 150. gada jubilejai ar mērķi aktualizēt dzejnieku daiļradi jauniešu vidū. Tajā piedalījās jauniešu teātra kolektīvi no Jūrmalas, Kuldīgas, Limbažiem, Ķekavas, Liepājas, Iecavas un pat kaimiņi no Baltkrievijas bija ieradušies ar iestudētu Raiņa lugu “Pūt vējiņi!”.

Jauniešu teātri iestudējuši gan esošas Raiņa un Aspazijas lugas, gan veidojuši izrādes pēc dzejas motīviem, gan radījuši jaunas interpretācijas un performances. Kā pirmā Jūrmalas teātrī tika ”pārstāstīta” Raiņa luga ”Zelta zirgs” Jūrmalas Jauniešu teātra izpildījumā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas