Jelgavas novadā godina latviešu strēlniekus

0 komentāri

Šogad aprit 100 gadi, kopš dibināti pirmie latviešu strēlnieku bataljoni, un visā valstī notiek karavīru piemiņai veltīti pasākumi. Jelgavas novada Valgundes pagastā 1. Pasaules Kara laikā aizvadītas vairākas zīmīgas latviešu strēlnieku kaujas. Šobrīd šeit atklāta fotogrāfiju izstāde Strēlnieku bataljoniem 100, kā arī pārgājienu taka 7,2 kilometru garumā, kas ļaus apmeklētājiem iepazīt vēsturiskās cīņu vietas.

Piemiņas pasākums sākās ar atceres brīdi Valgundes Jaunajos kapos pie pirmā Latvijas brīvprātīgā strēlnieka Roberta Pogas tēva – Jāņa Pogas kapa. Pasākumu apmeklēja gan Jelgavas novada vadība un paši valgundieši, gan citu pašvaldību iedzīvotāji. Pēc tam viesi pulcējās Mangaļu mājās, kur kopš 2005. gada iekārtots Ziemassvētku kauju muzejs. Šeit ar Valgundes pagasta pārvaldes atbalstu tika atklāta piemiņas plāksne, veltīta par latviešu strēlnieku bataljonu simtgadei.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas